کوه های کارپات اوکراین

9853 2018/11/05
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

کوه های کارپات کجاست؟

کشور اوکراین از جمله کشورهای اروپا شرقی می باشد و به دلیل موقعیت جغرافیایی ویژه ای که در آن قرار گرفته است، جاذبه های طبیعی فراوانی را در خود جای داده است که این جاذبه ها هرساله گردشگران زیادی را راهی این کشور زیبا می کند. تنها کوه های این کشور یعنی هورلا و کریمه، بخشی از رشته کوه کارپات می باشند که با نام کوه های کارپات اوکراین شناخته می شوند. این کوه ها یکی از توریستی ترین مراکز این کشور می باشند و به دلیل طبیعت بکری که دارا هستند به عنوان مروارید سبز اوکراین شناخته می شوند.

مرتفع ترین قله کوه کارپات اوکراین 2061 متر ارتفاع دارد و سرشار از جاذبه های طبیعی همچون جنگل ها، رودخانه ها، دریاچه ها، چمنزارها می باشد. جنگل های رشته کوه کارپات از درختان کهن اروپایی پوشیده شده اند و به صورت عجیبی از هرگونی آسیب و تخریب در امان مانده اند. در این مناطق سالانه 800 الی 1500 میلی متر بارندگی رخ می دهد و به همین جهت است که در آن پوشش گیاهی غنی به چشم می خورد. علاوه بر این، یکی از ویژگی های کارپات محدود بودن کاهش دمای آن در زمستان می باشد و حداقل دمای این رشته کوه ها در زمستان از منفی 10 تا 15 درجه کمتر نمی شود.

تنوع زیستی در کوه های کارپات اوکراین بسیار گسترده می باشد و در این رشته کوه حیواناتی همچون بزهای کوهی و خرس های قهوه ای زندگی می کنند. علاوه بر این، این منطقه محل زندگی یکی از بزرگ ترین گروه گرگ ها می باشد که با نام گرگ‌ های کوه های کارپات شناخته می شوند. کارپات یکی از بهترین مکان ها برای پیاده روی و دوچرخه سواری می باشد. در این منطقه مسیرهایی جهت پیاده روی و دوچرخه سواری تهیه شده است که شما می توانید در آنها به گشت و گذار بپردازید و جاذبه های طبیعی آن همچون غارها، رودخانه ها، دریاچه ها و … لذت ببرید. همچنین اردوگاه هایی مجهز جهت استراحت در آن ساخته شده است که تمامی امکانات لازم جهت اقامت مسافران را در خود جای داده اند.

اگر یک نقشه داشته باشید، سفر به کوههای کارپات کار مشکلی نیست. همچنین شما می توانید با استفاده از ون های تاکسی، اتوبوس و همچنین راه آهن کشور اوکراین راهی این منطقه توریستی و گردشگری شوید و به بازدید از زیبایی های نهفته در طبیعت آن بپردازید.

عکس های کوه های کارپات اوکراین

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید