جاذبه های گردشگری اوکراین

10054 2017/12/07
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 14 امتیاز : 4.8]

اوکراین یکی از کشورهای اروپای شرقی است که هنوز می توان آثار فرهنگی و تاریخی به جا مانده از اتحادیه جماهیر شوروی را در آن دید. اوکراین با کشورهای روسیه، اسلواکی، لهستان، مجارستان و بلاروس همسایه است. کشور اوکراین اکنون به صورت جمهوری اداره می شود و از 24 استان و بخش خودمختار کریمه تشکیل شده است.

پایتخت اوکراین شهر کیف و زبان رسمی آن اوکراینی است امّا اکثر مردم به زبان روسی نیز مسلط هستند. بحران هایی که که بعد از فروپاشی شوروی و اعلام استقلال اوکراین، گریبان این کشور را گرفت، باعث شد اقتصاد این کشور برای مدتی روند نزولی داشته باشد. امّا امروزه با ثبات نسبی و رشد اقتصادی خوب، این کشور به یکی از مقاصد اصلی گردشگران تبدیل شده و سفر به اوکراین را برای توریست ها لذتبخش کرده است.

کشور اوکراین در رتبه بندی سازمان جهانی گردشگری از نظر تعداد گردشگر رتبه هشتم را به خود اختصاص داده است. عجایب هفتگانه اوکراین که شامل قلعه خوتین، کلیسای جامع سنت سوفیا، شهر باستانی خرسونسوس، جزیره خورتیتسیا، شهر کامیانتس پودیلسکی، صومعه پچرسک لاورا کیف و پارک سوفیفسکی می شود که اصلی ترین جاذبه های گردشگری اوکراین هستند. این آثار در کنار معماری زیبای شهر که یادآور دوران رنسانس می باشد چشم هر بیننده ای را مجذوب خودش می کند.

آب و هوای اوکراین معتدل قاره ای و در بعضی از بخش ها مدیترانه ای می باشد که می توان گفت از مساعدترین شرایط جوی نیز برخوردار است، همین امر علاقه گردشگران را برای تماشای جاذبه های کشور اوکراین دو چندان می کند. از سوی دیگر در شمال اوکراین که کیف هم آنجاست، زمستان های سردی وجود دارد و گاهی اوقات کاملاً یخبندان می شود. ولی بخش جنوبی زمستان های معتدل تری را تجربه می کند. بنابراین علاقمندان باید در نظر داشته باشند تا براساس آب و هوا، برنامه زمانی مناسبی برای سفر بچینند تا از جاذبه های توریستی اوکراین نیز نهایت لذت را ببرند.

فرهنگ مردم اوکراین تا حد زیادی تأثیر گرفته از شوروی سابق و روسیه است با این حال سیستم اقتصادی کشور به صورت خصوصی و سرمایه گذاری است. 

اطلاعاتی در مورد کشور اوکراین:

زبان رسمی: اوکراینی

مذهب: مسیحیت

نوع حکومت: جمهوری

جمعیت: حدود 45 میلیون نفر

مساحت: 603,628 کیلومتر مربع

واحد پول: گریونا (UAH)

UAH 27,19 = $1

پیش شماره: +380

اختلاف زمانی با ایران: یک ساعت عقب تر

ویزا: نیاز به ویزا دارد

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه هایی از شهرهای اوکراین بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید