جنگل ابر شاهرود

17320 2017/08/10
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

قدمت جنگل ابر به دوران سوم زمین شناسی یعنی سنوزوئیک که حدودا 65 میلیون سال قبل می باشد، بازمی گردد.

شاید باور نکنید ولی جنگل ابر سمنان یکی از معدود جنگل های دست نخورده با بافت گیاهی بسیار نادر می باشد.

حتما همگی می دانید ک جنگل ابر کجاست؟ این جنگل در 235 کیلومتری شمال شرق سمنان و 50 کیلومتری شمال شرق شهرستان شاهرود قرار گرفته است. برای رفتن به این جنگل باید به جاده شاهرود – آزادشهر استان گلستان وارد شوید و آن قدر پیش بروید تا به روستای ابر برسید.

مردم شاهرود جنگل ابر را به عنوان مرواریدی زیبا در استان سمنان می شناسند و بسیار به آن علاقه دارند و این موضوع به دیگر نقاط کشور هم سرایت کرده است. به این دلیل است که تور جنگل ابر شاهرود بسیار پر طرفدار بوده و توریست های زیادی در بازه های زمانی کوتاه از آن بازدید می کنند.

جنگل ابر در شاهرود، وسعتی حدود 35 هزار هکتار دارد و به دلیل پایین بودن ارتفاع ابرها که بعد از ظهرها تا نیمه شب جنگل را فرا می گیرند، به آن جنگل ابر می گویند.

تابستان ها زمان بسیار مناسبی برای رفتن به این جنگل می باشد چرا که ارتفاع زیاد این مکان از سطح دریا و حجم انبوه درختان در کنار چشمه سارهای مختلف باعث خنکی هوا می شود که بی اندازه لذت بخش است.

مسیر جنگل ابر نیز بسیار زیبا و چشم نواز است و لحظاتی سرشار از طراوت را برای گردشگران به ارمغان می آورد.

چوپانان هم از مناطق ابتدایی این جنگل برای ییلاق استفاده می کنند و به طور معمول افراد کمی هستند که به درون جنگل سفر می کنند، جالب است بدانید که هیچ انسانی در عمق این جنگل زندگی نمی کند.

جنگل ابر به دلیل قدمت خود که از دوران هیرکانی باقی مانده دارای بافت گیاهی کمیاب و نادری است و این یکی از مسائلی می باشد که نه تنها برای ما بلکه برای دنیا نیز اهمیت بسیاری دارد. علاوه بر بافت گیاهی، اکوسیستم این منطقه به قدری خاص و پیچیده می باشد که به زیستگاه گونه های جانوری مختلف نیز تبدیل شده است.

موضوع دیگری که باعث شده تا نگاه دنیا نسبت به این نقطه از کره زمین بسیار متفاوت باشد، تشکیل اقیانوس ابر است که با دیدن آن فکر می کنید درخت ها بر روی ابرها سوار شده اند.

زیبایی جنگل ابر شاهرود در کلمات و عبارات قابل توصیف نیست. ما در تیم نشاط آوران به شما توصیه می کنیم تا حتما در این فصل از سال به این جنگل باشکوه بروید و از طبیعت فوق العاده آن نهایت لذت را ببرید.

در ذیل برخی دیگر از تصاویر جنگل ابر سمنان را مشاهده می کنید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید

نظرات و دلنوشته های ثبت شده ...
  • سولماز

    جنگل ابر عالیه