غار پرویز یزد

14259 ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس

غار پرویز کجاست؟

غار پرویز از جاذبه های تکرار نشدنی و بکر شهر یزد است که در روستای حاجی آباد در یزد واقع شده است. غار های یزد از جذاب ترین جاذبه های دیدنی و طبیعی یزد به شمار می آیند.

عکس غار پرویز یزد

این غارها دارای حفره هایی در دل کوه می باشند که معمولا در اثر ذوب شدن یخ ها و حل شدن سنگ ها با آب شکل می گیرند. غارهایی که در میان سنگ های آهکی ایجاد شده است از بزرگ ترین و زیباترین غار ها محسوب می شوند که غار نباتی یزد (معروف به عروس یزد) و غار زمرد تفت و غار پرویز را می توان نام برد.

غار پرویز در یزد از نظر زیبایی بسیار فوق العاده و منحصر به فرد است. محوطه ی داخلی غار که بسیار هیجان انگیز می باشد دارای چند تالار است و استالاگمیت ها و استلاکتیک های زیادی داخل آن وجود دارد. این غار واقع در کوه پرویز است که چند متری از زمین بالاتر می باشد و به همین دلیل به آن غار پرویز می گویند.

غار پرویز یزد در منطقه ی بکر و دست نخورده ای قرار گرفته است به همین خاطر برای گشت و گذار به راهنما احتیاج پیدا خواهید کرد و برای دسترسی به آن باید از مناطق بسیار دشواری بگذرید و برای رفتن به داخل غار به مهارت غارنوردی و وسایل آن نیاز پیدا می کنید. در این غار قندیل های زیبایی وجود دارد.

جاده ی دسترسی به غار پرویز کویری است و بدون زیرسازی که در بعضی قسمت های آن حتی تشخیص رد ماشین امکان پذیر نمی باشد. برای طی کردن جاده وعزیمت به غار بهتر است از ماشین های شاسی بلند استفاده کنید. ورودی غار تاریک و از دور قابل رویت نیست. وارد غار که می شویم پس از طی یک سطح شیب دار رو به پایین این مسیر فرعی را با قندیل های زیبا و منحصر به فرد طی می کنیم. این قندیل ها که به صورت خوشه انگوری اند یا دسته های ماکارونی به هم ریخته، زیبایی غار را دوچندان کرده اند.

غار پرویز یزد از جاذبه های تاریخی و گردشگری استان یزد می باشد که شما می توانید در تور یزد گردی از این مکان تاریخی بازدید بعمل آورید.

آدرس غار پرویز: یزد، روستای حاجی آباد

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید