کوهستان پارک قلعه بندر شیراز

14888 2018/01/16
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 12 امتیاز : 4.8]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

شهر شیراز با جاذبه های گردشگری متعددش می تواند روزها شما را سرگرم بازدید کند. این شهر زیبا که به شهر بادگیرها نیز معروف است، با داشتن آثار تاریخی بسیار و با ارزش، همواره یکی از مقاصد اصلی گردشگران داخلی و خارجی بوده است. اما زیبایی های داخل شیراز تنها به این آثار تاریخی و فرهنگی محدود نمی شود. کوهستان پارک قلعه بندر شیراز یکی از زیباترین نقاط شیراز است که در ایام تعطیلات پذیرای خانواده های شیرازی و گردشگرانی است که برای استاراحت به این پارک آمده اند.

پارک قلعه بندر با مساحتی نزدیک به 10 هکتار در محله سعدی شیراز قرار گرفته است. این پارک که با کمک شهرداری ساخته شده است، به محله سعدی شیراز جلوه ای خاص بخشیده است. این پارک با داشتن یک آبشار مصنوعی زیبا و فضای سبزی دلنشین محل مناسبی است تا در آن کمی دور از هیاهوی شهری به استراحت بپردازید. در پیاده روها که قدم می زنید عطر خوش گل ها و گیاهان مشام شما را پر می کند و روحیه شما را شاداب می کند. پلکان های پارک قلعه بندر شیراز نیز نمای بسیار زیبایی دارند که به جذابیت های آن افزوده اند.

اما کوهستان پارک قلعه بندر نیز همانند بسیاری دیگر از نقاط شیراز آثار از دروزان زندیه را در خود دارد. در ورودی سمت جنوبی پارک یک تاب و سرسره سنگی قرار دارد که اهالی می گویند برای بازی فرزندان لطفعلی خان زند ساخته شده اند. پارک قلعه بندر فارس در بالای یکی از کوه های مشرف به شهر شیراز ساخته شده است و از بالای آن می توان نمای زیبایی از شیراز را دید. به خصوص در شب که چراغ های شهر روشن می شوند، نمای شهر بسیار دیدنی است.

پارک قلعه بندر در استان فارس از جمله جاذبه های گردشگری فارس است و نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند بعد از بازدید از مکان های تاریخی و بازاهای متنوع شیراز، این پارک را برای استراحت و رفع خستگی در نظر داشته باشید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید