جاذبه های گردشگری بولیوی

10824 ۱۳۹۶/۱۱/۰۱
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 12 امتیاز : 4.7]

بولیوی یکی دیگر از کشورهای آمریکای جنوبی است که هیچ مرز مشترکی با دریا ندارد. نکته جالب در مورد این کشور این است که در قانون و به طور رسمی شهر سوکره به عنوان پایتخت انتخاب شده، اما دولت این کشور در شهر لاپاز مستقر است. بیشتر از نصف جمعیت بولیوی سرخپوست هستند و به عنوان کشور سرخپوست ها شناخته می شود.  بولیوی با کشورهای پرو، شیلی، پاراگوئه، آرژانتین و برزیل هم مرز است.

کشور بولیوی با سبزه زارهای وسیع، صحرای آکاتاما، جنگل های آمازون و کوه های مرتفع آنده آس شناخته می شود. در شمال غرب شهر لاپاز و در مرز مشترک با کشور پرو، دریاچه زیبای تیتیکاکا قرار دارد که بزرگترین دریاچه بولیوی محسوب می شود. در کنار دریاچه کایاک هایی تعبیه شده تا در صورتی که علاقه داشتید بتوانید گشتی درون دریاچه بزنید. در حاشیه دریاچه روستاهایی تاریخی وجود دارند و در کنار آنها مخروبه های باقی مانده مربوط به دوران امپراتوری اینکاها قرار گرفته است.

در نزدیکی همین دریاچه سایت تاریخی تیوانکا قرار دارد که مربوط به دوران قبل از اینکاها است. در این سایت چندین معبد زیرزمینی وجود دارد که به عنوان یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری بولیوی همواره مورد توجه گردشگران بوده است. ارتفاع زمین بولیوی از غرب به شرق نزولی است. غرب کشور کوه های آنده آس کوهنوردان را به خود جذب می کند و در شرق کشور که جنگل های بارانی آمازون قرار دارد، علاقه مندان به طبیعت و عکاسان را مجذوب خود می کند.

بهترین زمان برای بازدید از بولیوی فصل زمستان و بین ماه های مه و اکتبر می باشد. در این فصل بارندگی کم و هوا خشک است. اما در تابستان و بین ماه های نوامبر و آپریل، بارندگی شدید است و اگر نمی خواهید تمام مدت از پنجره هتل به خیابان ها و ساختمان های شهر نگاه کنید، بهتر است در این فصل به بولیوی سفر نکنید. به طور کلی در سمت غرب آب و هوا خنک تر و در سمت شرق گرمتر است. فستیوال بزرگ کارناوال که بزرگترین جشنواره این کشور است، در ماه های فوریه و مارس برگزار می شود که دیدن آن خالی از لطف نیست.

روز استقلال بولیوی در سراسر کشور با آتش بازی و رقص و تزیین تمام شهرها جشن گرفته می شود. جشنواره های بولیوی به رسم کشورهای آمریکای جنوبی با موسیقی های شاد و محلی همراه است و بسیاری از رسم و رسوم کشور را می توان در آنها دید. سطح نمکی سالار د اویونی که بزرگترین سطح نمکی دنیا است، جزیره آیل د سول، پارک ملی مادیدی، دریاچه نمکی لاگونا ورده و بازار جادوگران از جمله جاذبه های گردشگری بولیوی هستند که می توانید در سفر خود به این کشور از آنها دیدن کنید.

اطلاعاتی در مورد کشور بولیوی:

زبان رسمی: اسپانیایی-کچوآ-آیمارا-گوارانی

مذهب: مسیحیت

نوع حکومت: جمهوری

جمعیت: حدود 10 میلیون و 890 هزار نفر

مساحت: 1,089,581 کیلومتر مربع

واحد پول: بولیویانو (BOB)

BOB 6,90 = $1

پیش شماره: +591

اختلاف زمانی با ایران: هفت ساعت و نیم عقب تر

ویزا: نیاز به ویزا دارد

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کشور بولیوی بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید:

جاذبه های گردشگری لاپاز بولیوی

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید

نظرات و دلنوشته های ثبت شده ...
  • majid

    فوق العاده زیبا بود،آدم عکسارو که میبینه هوس میکنه بره اونجا زندگی کنه. فک نمیکردم آمریکای جنوبی اینقدر قشنگ باشه:/

  • سجاد کاشفی

    خیلی زیبا بود، وقتی از گردشگری صحبت می کنیم ذهن ها به سمت اروپا و کشورهای پیشرفته میره، ولی جای جای این جهان دیدنیه.

  • فرزاد

    ممنون از پست خوبتون. کامل خوندم و لذت بردم. تمام مطالبی که نیاز داشتم رو در مقالتون ذکر کرده بودید. البته از دوستان و اشنایان در مورد این کشور شنیده بودم اما با خوندن این مقاله اطلاعاتم کامل شد.