امامزاده داوود تهران

12923 2018/09/25
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

تاریخچه امامزاده داوود به دوره صفویه برمیگردد که این آرامگاه در دوره قاجار و زمان سلطنت فتحعلی شاه توسعه یافت و به پایان رسید.

امامزاده داوود تهران کجاست؟

شهرت بقعه امامزاده داوود به مسیر صعب العبور آن برمیگردد. در گذشته تنها راه رسیدن به این مکان به کمک قاطر امکان پذیر بود و مردم برای گذراندن یک روز خاطره انگیز در دل طبیعت به همراه انجام زیارت باید مسیر سختی را پشت سر می گذاشتند. البته باید در نظر داشت این سختی در رفت و آمد مسیر امامزاده داوود، باعث دوچندان شدن شهرت آن شده بود به طوری که در گذشته یکی از نذرهای مردم، بازدید از این بقعه بوده است. امروزه جاده امامزاده داوود آسفالت شده است اما باز هم برای رسیدن به این آرامگاه که در کوهستان واقع شده، باید چیزی حدود 15 دقیقه پیاده روی کرد. امروزه این امامزاده در بخش “کن” در استان تهران واقع شده است. در ادامه این مقاله با نشاط آوران همراه باشید تا شما را بیشتر با این آرامگاه آشنا کنیم.

عکس امامزاده داوود تهران

نسبت امامزاده داوود به نسل یازدهم امام حسن مجتبی برمیگردد و این احتمال می رود که ایشان متولد سال 440 هجری قمری باشند. ایشان در طول سفری که به همراه امام رضا (ع) به مشهد داشتند توسط خلفای عباسی به شهادت رسیدند.

پلان امامزاده داوود تهران

ابتدا بقعه امامزاده داوود در تهران و در دوره صفویه ساخته شد ولی پس از مدتی توسط سیل تخریب شد و از بین رفت. به همین جهت عملیات بازسازی آن در دوره قاجار و در زمان سلطنت فتحعلی شاه آغاز گردید. در درب ورودی این آرامگاه 8 بیت شعر به چشم میخورد که در آنها نام فتحعلی شاه قاجار، تکمیل کننده این آرامگاه ذکر شده است. پس ورود با ضریح این آرامگاه که به ضریح جعفری شهرت دارد مواجه می شویم. این ضریح به دلیل 2.5 متر طول و 1.3 متر عرض دارد و به علت دخیل های فراوانی که بر روی میله های آنها بسته شده است، جای خالی در آن دیده نمی شود. علاوه بر این در شمال شرقی این بقعه یک دریچه وجود دارد که پیکر امامزاده داوود در آنجا به خاک سپرده شده است.

امامزاده داوود کن یکی از جاذبه های مذهبی و تاریخی استان تهران می باشد که در تاریخ 30 اردیبهشت 1315 و با شماره ثبت 259 در فهرست آثار ملی ایران ثبت گردید.

آدرس امامزاده داوود تهران : استان تهران، بزرگراه آبشناسان، فلکه دوم شهران، امتداد مسیر سولقان

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید