انتخاب مناسب‌ترین دستگاه جوشکاری میگ مگ (co2) برای نیاز شما

217 2024/05/12
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

دستگاه جوش co2 چیست و چگونه کار می‌کند؟

اگر در شغل شما از قطعات نازک و با ضخامت کم استفاده می ‌شود یا اینکه سرعت در کار شما از اهمیت بالایی برخوردار است، باید بگویم بهترین انتخاب برای کار شما دستگاه جوش co2 می باشد.

دستگاه جوشکاری میگ مگ (co2)  به وسیله سیم جوش و گاز محافظ کار می‌کند. این فرآیند در جوشکاری مزیت ‌های فراوانی اعم از: آلودگی خیلی کم، ظرافت زیاد، سرعت و دقت بالا، پاشش کم، نفوذ خوب و …. دارد.

مقایسه دستگاه‌های مختلف جوشکاری میگ مگ (co2)

امروزه در بازار مدل ‌های زیادی از دستگاه جوش میگ م  وجود دارد. شما می‌توانید با مطالعه نکات زیر مناسب‌ترین دستگاه را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید.

انواع دستگاه‌های جوش نیمه صنعتی و صنعتی:

  • نیمه صنعتی: این دستگاه ‌ها مناسب برای ساعات کاری متوسط و کم (حدوداً ۴ ساعت در روز) و معمولاً برای قطعات با ضخامت کمتر از ۶ میلی ‌متر هستند.

برای مثال مشاغلی نظیر صافکاری، اگزوزسازی، ساخت سازه‌ های فلزی (دکوری) و… کاربرد زیادی دارند. این دستگاه‌ ها معمولاً قیمت مناسب ‌تری نسبت به مدل ‌های دیگر دارند .

  • صنعتی: این دستگاه‌ ها مناسب برای ساعات کاری زیاد و قطعات با ضخامت کمتر از ۱۰ میلی‌متر به کار می‌روند. مناسب برای کارگاه ‌ها و کارخانه‌ های تولیدی می‌باشد.
  • صنعتی سه فاز: این دستگاه‌ ها که معمولاً تا آمپر ۶۵۰ وجود دارند مناسب برای ساعات کاری زیاد و قطعات با ضخامت کمتر از ۳۰ میلی‌متر می‌باشد.

برخی از این دستگاه ‌ها با سیستم خنک کنندگی به وسیله آب کار می کنند.

برای مشاغلی نظیر سوله سازی، تریلی سازی، مخزن سازی و… بسیار مناسب است .

نکات خرید دستگاه‌ جوش میگ مگ (co2)

در تمامی دستگاه‌ های جوشکاری میگ مگ (co2) ‌مدل های خیلی زیادی تولید شده است. این مدل ‌ها تفاوت‌ هایی از لحاظ کیفیت، کارایی و قدرت با همدیگر دارند که موجب اختلاف قیمت زیادی در بازار می‌شود.

 برای مثال این دستگاه‌ ها از قیمت حدوداً ۵ تا ۲۵۰ میلیون تومان در بازار وجود دارند.

اختلاف کیفیت: این دستگاه ‌ها دارای برد ها و قطعات الکترونیکی می‌ باشند که کیفیت این قطعات در کارایی و طول عمر دستگاه ‌ها نقش مهمی دارد.

کارایی: کارایی اهمیت بالایی در دستگاه ‌های جوش میگ مگ دارد برای مثال دستگاه ‌هایی با قیمت ارزان در بازار عرضه شده است که قابلیت جوشکاری با گاز محافظ را ندارد.  این دستگاه‌ ها فقط برای جوشکاری به وسیله سیم‌ های توپودری که قیمت گران و کیفیت پایینی نسبت به سیم‌ های معمولی دارند کارایی دارد.

دستگاه‌ هایی که ظرفیت نصب سیم ‌هایی با وزن ۱۵ کیلو گرم را ندارند انتخاب مناسبی نمی‌باشد، زیرا در ایران سیم‌ هایی با وزن کمتر از  ۱۵کیلو گرم بسیار گران‌ تر و کمیاب‌ تر است و صرفه اقتصادی ندارد.

از دیگر نکات مهم در انتخاب دستگاه جوش co2 بررسی قدرت دستگاه است.

قدرت

زمان خرید دستگاه جوش میگ مگ  قدرت خروجی آمپر دستگاه نسبت به کار شما اهمیت فراوانی دارد.

 برای مثال اگر شغل شما صافکاری است دستگاه مناسب کار شما تفاوت زیادی دارد با شخصی که شغل آن تریلی سازی است.

  • دستگاه‌های جوش میگ مگ نیمه صنعتی  معمولاً  ۱۶۰  تا ۲۰۰  آمپر خروجی دارند.
  • دستگاه‌های جوش میگ مگ صنعتی تک فاز  از  ۱۸۰  تا ۲۵۰  آمپر خروجی دارند.
  • دستگاه ‌های جوش میگ مگ صنعتی سه فاز از  ۲۷۰  تا ۶۵۰  آمپر خروجی دارند.

تکنولوژی‌های جدید در حوزه جوشکاری میگ مگ

امروزه با توجه به رقابتی که بین تولید کنندگان دستگاه ‌های جوش به وجود آمده است، تکنولوژی این دستگاه ‌ها روز به روز در حال ارتقا است. در زمان قدیم دستگاه ‌های جوشکاری به وسیله سیم پیچ برق، خروجی را تولید می‌کردند ولی این دستگاه ‌ها دارای قطعات الکترونیکی می‌باشند که موجب افزایش کیفیت جوش و کاهش مصرف برق شده است.

پیشرفت تکنولوژی در ساخت دستگاه‌های جوش اینورتر موجب اضافه شدن تنظیمات پیشرفته با قابلیت تنظیم توسط اپراتور شده است.

 به طور مثال اضافه کردن سیستم پالس به دستگاه جوش میگ مگ که برای جوشکاری آلیاژ آلومینیوم و منیزیم با کیفیت جوش بالا می‌باشند.

مثالی دیگر، اضافه کردن سیستم تنظیم اتوماتیک است. شما می‌توانید با استفاده از این قابلیت تنظیم آسان‌تری نسبت به ضخامت و نوع آلیاژ خود داشته باشید.

 شما می‌توانید این دستگاه ‌ها با تکنولوژی بالا را در فروشگاه ایران ادون پیدا کنید.

 فروشگاه ایران ادون یکی از معتبرترین مراکز فروش دستگاه ‌های تخصصی جوش صنعتی و نیمه صنعتی در ایران است که به مشتریان به صورت حضوری و آنلاین خدمات ارائه می‌کند. تیم مشاوره ایران ادون بهترین دستگاه جوش را متناسب با نیاز شما معرفی می‌کند و می‌توانید بهترین خرید خود را تجربه کنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید