چک لیست سفر با دوچرخه

19413 ۱۳۹۷/۰۹/۲۴
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 3.3]

برای سفرهای خاص باید برنامه ریزی خاص هم انجام شود، برای سفر با دوچرخه باید چک لیست سفر با دوچرخه را لحاظ کنید. قطعا سفر کردن یکی از هیجان انگیزترین اتفاقات زندگی بشمار می رود. گاهی این هیجان دوبرابر می شود اگر سفری منحصر به فرد را انتخاب کنید، سفری که با دوچرخه شروع و به پایان برسد. جایگزین کردن دوچرخه به جای وسیله نقلیه کار هرکسی نیست. باید برای این کار بدن آماده و ورزش کاری داشته باشید و حداقل روزانه چندین ساعت ورزش کنید تا بتوانید ساعت ها رکاب زدن را تحمل کنید.

باید در مورد لوازم ضروری سفر با دوچرخه بیشتر بدانید تا بتوانید به راحتی با دوچرخه سفر کنید. در این نوع سفرها باید با وسایل خاصی همسفر شوید تا سفر راحتی داشته باشید. لوازم خاصی هستند که فقط در این سفر به کار شما می آیند و در سفرهای دیگر شاید اصلا از آنها استفاده نکنید. نکته حائز اهمیت این است که دوچرخه مناسب را برای خود انتخاب کنید، دوچرخه ی شما لازم نیست گران قیمت باشد اما لازم است مناسب سفرهای طولانی باشد. یکی دیگر از نکاتی که باید به آن اهمیت دهید ویزای جهانگردی با دوچرخه است که اگر قصد دارید سفر دور دنیا با دوچرخه را تجربه کنید به آن نیاز دارید.

لیست سفر با دوچرخه کمی تکمیل تر از سایر لیست هایی شبیه به چک لیست سفر با قطار است. سایکلو توریسم اصطلاحی است که دوچرخه سوارانی که قصد سفر به دور دنیا را دارند در بر می گیرد. آنها از طریق فدراسیون ورزشی کشور خود ساپورت می شوند و حرکت آنها حرکتی نمادین است. اما عده ای دیگر که با دوچرخه خود سفری را آغاز می کنند اگر میخواهند به دور دنیا باشد باید از ویزا و قوانین کشورهای مختلف تبعیت کنند که چندان کار آسانی نیست. ایرانگردی با دوچرخه بسیار لذت بخش است، و سفر با دوچرخه در ایران لذت زیادی دارد به شرط آنکه راه بلد باشید و یا نقشه همراه با خود داشته باشید.

وسایل مورد نیاز سفر با دوچرخه

– اصل و کپی مدارک شناسایی

– کمترین و محدودترین لوازم شخصی

– دوربین عکاسی (اگر گوشی شما دوربین حرفه ای دارد بهتر است چندین مموری همراه خود ببرید و از آن استفاده کنید.)

– کیف کمری برای مدارک و لوازم ریز ضروری

– کوله پشتی برای لوازم بزرگ و کلی تر

– صندوق دوچرخه و یا باربند عقب (ترجیحا صندوق کلید دار باشد)

– لوازم آرایشی و بهداشتی در پک های مسافرتی

– کیسه خواب (ترجیح کیسه خواب به نسبت پتو و ملافه می باشد)

– لباس های چند منظوره

– پاورشارژ (برای باتری های گوشی و چراغ قوه ها)

– نقشه جیبی (برای قسمت هایی از راه که اینترنت ندارید)

– لوازم مورد نیاز شخصی در حداقل های خود

– پارچه های چندمنظوره (استفاده از پارچه برای حوله، روانداز و …)

– کلاه و عینک آفتابی

– نخ و سوزن و قیچی

– طناب و میخ

– کنسروهای غذا (بیشتر برای بین راه استفاده می شوند)

– خوراکی های خشک مثل مغزها (خوراکی های مغزی به شدت ضروری هستند تا انرژی از دست رفته شما را بازگردانند)

– داروها و جعبه ی کمک های اولیه کوچک

– پاسپورت و گذرنامه

– هدلامپ (در مواقع ضروری در بین راه چراغ دوچرخه ی شما کافی نیست)

– پول نقد و کارت اعتباری

– بطری آب بهمراه قمقمه دوچرخه

– انتخاب دوچرخه مناسب

اگر دسته جمعی به سفر با دوچرخه می روید لوازم سفر با دوچرخه را باید بین چند نفر تقسیم کنید و یا یک دوچرخه مادر داشته باشید تا بتوانید براحتی لوازم را جای دهید. امّا پیشنهاد نشاط آوران به شما این است که با کمترین لوازم سفر کنید و از پیش موارد مورد نظر را اینترنتی رزرو و بررسی کنید. می توانید دوچرخه های صندوقدار تهیه کنید و هر شخص به میزان دلخواه موارد شخصی را برداشته و سایر موارد مشترک را جمعا پوشش دهید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید