موزه تاریخ طبیعی تهران

23503 ۱۳۹۴/۱۲/۲۲
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 7 امتیاز : 4.6]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

موزه تاریخ طبیعت تهران یک بنای تاریخی بوده و دارای مساحت 2700 مترمربع می باشد. در اوایل قرن بیستم ساختمان موزه به منظور کارخانه برق آغاز به انجام کار کرد و پس از چندی سال به کارخانه جوراب بافی تبدیل گشت.

موزه تاریخ طبیعی تهران کجاست؟

محله هفت چنار در گذشته محله ای پر رفت و آمد بود و در آن محله 7 چنار وجود داشت که اینک 5 چنار بیشتر باقی نمانده است. در محله هفت چنار، موزه تاریخ طبیعی تهران برای بازدید عموم احداث گردید.

بنای موزه تاریخ طبیعی تهران که در زمان قاجاریه ساخته شد آنچنان در نهایت استادی و ظرافت صورت گرفته که دید همگان را به سمت خود می کشد. در موزه دودکش بزرگی قرار دارد. نوع معماری و آرایش سطوح موزه ی تاریخ طبیعی تهران به گونه ای صورت گرفته که نشان از معماری پیشرفته خارجی و ترکیب آن با معماری سنتی به وضوح آشکار است. بنای موزه با بناهای خیابان های ناصرخسرو و مدرسه البرز متناسب می باشد.

شگفت انگیزترین حیوانات طبیعت ایرانی در این موزه از گونه های کمیاب حیات وحش و نسل های منقرض شده از حیوانات بومی و غیربومی قابل مشاهده است و شما میتوانید در تور تهران گردی به این مکان هم سری بزنید.

عکس های موزه تاریخ طبیعی تهران

محیط داخلی موزه تاریخ طبیعی تهران هفت تیر را می توان به دو سالن تقسیم کرد که بخش عمده محیط به نمونه های غیر زنده و تاکسیدرمی شده تعلق دارد. در سالن شماره یک، گونه های مختلفی از جانوران سراسر جهان قرار گرفته است.

بخش آثارهای طبیعی موزه مختص به آثار منشأ رسوبی و آذرین، سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی و مجموعه ای از فسیل بی مهرگان بوده و مجموعه ای کم نظیر را ایجاد کرده است.

در دیوارهای موزه تاریخ طبیعی تهران مجموعه ای غنی از حشرات در تابلوهایی با نقوش زیبا رویت می شود. بیشترین فراوانی گونه در میان گونه های جانوری موزه، اختصاص به حشرات دارد و این موزه توانسته تعدد این گونه ها را در بین پروانه ها داشته باشد. در پیرامون دیوارهای اتاق ها و راهرو ها، سرهای مختلفی از حیوانات مزیّن و نصب گشته که روزگاری نفس می کشیدند.

با گذر از سالن های موزه علوم طبیعی تهران، گراز زیگیل دار، خرس و کودو در کنار هم قرار گرفته اند. در خارج از سالن پوست خشک شده و دباغی گورخر ایرانی قابل مشاهده است. همچنین در یکی از اتاق ها، انواعی از پرندگان داخل ویترین شیشه ای وجود دارد.

یکی از بخش های زیبای موزه تاریخ طبیعی تهران هفت تیر، وجود آکواریومی از انواع ماهی هاست. 

آدرس موزه تاریخ طبیعی تهران : میدان هفت تیر، ابتدای خیابان قائم مقام فراهانی

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید