جنگل حرا چابهار

13064 2019/04/15
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 3.5]
آدرس

جنگل حرا کجاست؟

یکی از جنگل های دریایی بی نظیر طبیعی و زیبای استان سیستان بلوچستان، جنگل حرا چابهار است که در 120 کیلومتری ای شهر و بعد از بندر بریس و در نقطه صفر مرزی قرار گرفته است. جنگل های حرا چابهار دارای منظره فوق العاده و بی مانندی است که در گوادر چابهار قابل مشاهده می باشد.

از دیگر نام های جنگل های حرا چابهار، جنگل های مانگرو می باشد. در زمان مد دریای عمان، تاج درختان از آب بیرون می آیند و منظره تماشایی فوق العاده ای را خلق می کند که سبب جذب تعداد کثیری گردشگر در این ناحیه شده است.

از جمله وسایل تفریحی که در این جنگل وجود دارد می توان قایق سواری را نام برد که می تواند تجربه خارق العاده ای برای هر شخصی باشد. درخت ها و درختچه های جنگل حرا در مرداب های مناطق گرمسیر رشد می کنند و با توجه به شرایط اقلیمی رشد آنها به 5 الی 10 متر هم می تواند برسد.

علاوه بر خاصیت های درمانی که جنگل حرا دارا است، محیط زندگی مناسبی نیز برای اکثر پرندگان مثل فلامینگو، مرغ ماهی خوار و عقاب محسوب می شود.

برگ های درختان جنگل حرا چابهار همیشه باطراوت و بادوام و بیضی مانند هستند که روی برگ ها سبز رنگ و زیر آن ها خاکستری رنگ می باشد. با پرداختن به قایق سواری در مرداب های جنگل حرا، گل های شاه پسند و میوه های تخم مرغی مانند را مشاهده خواهید کرد، زیبایی بی نظیر این گل ها بسیار محصور کننده هستند.

زنبورهای وحشی در فصل های بهار و تابستان برای استفاده از شهد این گل ها به جنگل حرا قشم هجرت می کنند به صورتی که در کنار درخت ها و بین سرشاخه ها لانه های زنبور را می توان مشاهده کرد عسلی که از این ناحیه برداشت می شود بسیار خوش طعم و لذیذ است.

آدرس جنگل حرا چابهار: استان سیستان و بلوچستان، چابهار، جنگل حرا

عکس جنگل حرا چابهار

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید