قصر سلطنتی هافبورگ وین

9611 ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

قصر سلطنتی هافبورگ کجاست؟

کاخ هافبورگ یکی از با شکوه ترین قصرهای سلطنتی در کشور اتریش است که در شهر زیبای وین واقع شده. این قصر تا مدت های زیادی یعنی طی چندین قرن مورد تصرف خاندان هافبرگ بوده است. در گذشته قسمت عظیمی از رویدادهای تاریخی اتریش توسط ملکه ماریا در این قصر نوشته شده است. علت زیبایی و محبوبیت این کاخ، معماری منحصر به فرد و قدمت 700 ساله آن است.

عکس کاخ سلطنتی هافبورگ

سبک معماری داخلی کاخ هافبورگ، الهام گرفته شده از چندین نوع سبک مختلف از جمله گوتیک، رنسانس، باروک، روکوکو و کلاسیک است. مساحت هافبورگ 23 هکتار است. اکثر مردم اتریش آن را یک شهرک کوچک می دانند، زیرا در آن 18 ساختمان و 19 حیاط و 2600 اتاق بنا شده است.

برای بازدید از این مجموعه می توانید از سه بخش جذاب و زیبا دیدن کنید که این بخش ها شامل آپارتمان های سلطنتی، موزه سیسی و مجموعه دیدنی سیلور است.

از دیگر قسمت های دیدنی کاخ سلطنتی هافبورگ می توان به کلیسای کوچک سلطنتی، کتابخانه ملی اتریش، موزه تاریخی، مدرسه سوارکاری، سالن غذاخوری و آثار هنری فلمنگی اشاره کرد. یکی از جذاب ترین مجموعه های دیدنی این قصر، آپارتمان های فرانتس است که بازدید از آن عمومی بوده و به دلیل اینکه با گذشت سال های متوالی هنوز هم شکل ظاهری خود را حفظ کرده، مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است.

در قصر سلطنتی هافبورگ وین، موزه ای به نام سیسی وجود دارد که سال ها پیش به ملکه الیزابت اهدا شده بود. وجود کاخ سلطنتی هافبورگ نشانگر سال ها حکومت اشرافی در قرن نوزدهم است که شما می توانید با دیدن آثار زیبایی که از آن دوران به یادگار مانده سفری به قرن ها پیش داشته باشید. در هافبورگ وین 300 نوع اسباب و وسایل شخصی وجود دارد. دستکش، ماسک چهره مرگ، سایبان و خاطرات دست نوشته ملکه حتی لباس های ملکه در سن 16 سالگی از جمله وسایلی هستند که در موزه قصر قرار گرفت اند.

در کاخ هافبورگ وین بیش از 7 هزار ظروف نفیس و با ارزش وجود دارد که در زمان گذشته برای دربار سلطنتی مورد استفاده قرار می گرفت. شما می توانید علاوه بر بازدید از این ظروف، از مجموعه ظروف چینی آسیای شرقی که در قرن هجدهم مورد استفاده قرار می گرفت هم دیدن کنید که این ظروف شامل سرویس های مخصوص غذاخوری فرانتس جوزف و ظروف نقره مخصوص سفر که متعلق به ملکه بوده می شود.

در قصر هافبورگ وین مجموعه مکان های تفریحی زیادی وجود دارد. شما می توانید برای صرف ناهار به کافه ای که در قلب هافبورگ وجود دارد بروید، خصوصا در فصل تابستان که برای پذیرایی، تمامی سرویس ها در حیاط زیبای قصر ارائه می شود.

همانطور که قبل تر گفتیم ساختمان های قصر هافبورگ به صورت مجزا بنا شده اند و اگر قصد بازدید از همه این مجموعه که یکی از جاذبه های گردشگری اتریش است را دارید باید وقت زیادی برای آن بگذارید. از طرف دیگر قسمت خدماتی این قصر برای افرادی که دچار ناتوانی هستند صندلی های چرخداری تهیه کرده است. این افراد می توانند از بلیط های تخفیف خورده هم استفاده کنند.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید