پارک ملی پیرین بلغارستان

8031 ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]

پارک ملی پیرین کجاست؟

پارک ملی پیرین یکی از منطقه های وحشی کشور بلغارستان است. این پارک که سومین پارک ملی این کشور است در جنوب این کشور قرار گرفته است. جاذبه های متعددی همچون وجود غارها، گونه های جانوری مختلف، دریاچه های کوچکی که بر روی کوه قرار دارند و همچنین طبیعت بکر و دست نخورده، از جمله ویژگی هایی هستند که باعث جذب گردشگران به این منطقه شده است.

عکس پارک ملی پیرین بلغارستان

یک قله مرتفع در پارک پیرین با همین نام وجود دارد که جز دومین قله بلند بلغارستان محسوب می شود. این کوه را به دلیل چشم انداز زیبا، مسیرهای پیاده روی در ارتفاع، دریاچه های سرد و خروشان با رشته کوه ریلا مقایسه می کنند. در این پارک بیش از 1300 گونه پوشش گیاهی مختلف رشد می کند که بیش از 30 درصد آنان در ارتفاعات رشد کرده اند.

وجود 18 گونه گیاه بومی و 300 نوع خزه و 15 نوع اندمیک بالکان از جمله دیگر گونه های مختلف در پارک ملی پیرین هستند. وجود این پارک آنقدر برای مردم بلغارستان اهمیت دارد که سال ها است برای حفاظت از گیاهان و حیوانات فعالیت های زیادی انجام داده اند. این پارک مستقیما تحت حمایت های سازمان یونسکو می باشد.

برای دسترسی به مسیر پارک ملی پیرین ابتدا باید به شهر اسکی بنسکو بروید. برای طی کردن این مسافت می توانید از قطار استفاده کنید که یکی از بهترین روش ها برای دسترسی به این شهر توریستی است. بعد از اینکه به شهر بنسکو رسیدید می توانید با تله کابین به پارک پیرین برسید. این تله کابین در تمام ساعت شبانه روز و همچنین روزهای سال فعالیت دارد.

از مهم ترین جاذبه های پارک ملی پیرین، قله کوهی است که بر روی آن هاله ای از برف وجود دارد و دریاچه ای زلال و کلبه ای چوبی در کنارش وجود دارد. تماشای این منظره از نزدیک بی نظیر است و حسی وصف نشدنی را برای تان به ارمغان می آورد.

این کوه در ضلع غربی پارک واقع شده و گردشگران می توانند یا درون کلبه و یا در نزدیکی آن کمپ بزنند. البته دسترسی به مسیر این جاذبه خیلی هم آسان نیست و باید یک مسیر یک ساعته طاقت فرسا را طی کنید. اما قطعا طی کردن چنین مسیر دشواری ارزشش را دارد.

اگر علاقه ای به فعالیت های بدنی زیاد ندارید و ترجیح می دهید با یک پیاده روی نه چندان طولانی فقط از طبیعت لذت ببرید به شما پیشنهاد می کنیم که به محض رسیدن در جاده اصلی پارک پیرین بمانید. در نزدیکی این جاده یک کلبه به نام باندریتسا قرار دارد که در نزدیکی این کلبه یکی از کهن ترین درختان بلغارستان وجود دارد. درخت پیر بلغارستان حدود 1300 سال قدمت داشته و نژادش به گونه ای است که همیشه سرسبز است. این درخت در سال 1897 در ارتفاع 1930 متری از سطح دریا کشف شده است.

جالب است بدانید که این درخت 26 متر ارتفاع داشته و قطرش 2.50 متر بوده و در ارتفاعات رشد کرده است. بر اساس تحقیقات گیاه شناسی این درخت در ابتدا هسته ای بیش نبوده که در سال 681 میلادی به خاک سپرده شده و اکنون ثمره اش آوازه ای در دنیا انداخته است. در نزدیکی درخت هم یک مسیر پیاده روی چوبی ساخته شده تا گردشگران از پیاده روی و تماشای طبیعت لذت ببرند. شما می توانید به جز پارک پیرین از دیگر جاذبه های گردشگری بلغارستان هم دیدن کنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید