موزه ملی برزیل طعمه‌ حریق شد

8091 ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

موزه ملی برزیل در آتش سوخت

“موزه ملی برزیل در آتش سوخت!” این عنوان ناراحت کننده تیتر تمامی روزنامه های کشور برزیل و بسیاری از روزنامه های گردشگری جهان در تاریخ 3 سپتامبر 2018 بود. موزه ملی برزیل یکی از قدیمی ترین موزه های تاریخ طبیعی آمریکای لاتین می باشد که در سال 1818 توسط ژان ششم در شهر ریودوژانیرو برزیل تاسیس شد. این موزه زیبا در اوایل محل زندگی خانوادگان سلطنتی پرتغال بوده و پس از مدتی تبدیل به موزه شده است که امسال (سال 2018) دویستمین سالگرد خود را جشن گرفته بود. 

در این موزه بیش از 20 میلیون شیء از جمله آثار باستانی، مومیایی های مصریان، حیوانات، فسیل ها، شهاب سنگ‌ ها، استخوان دایناسور و … نگهداری می شده است. علاوه بر این قدیمی ترین فسیل انسان که قدمت آن به 12 هزار سال پیش برمیگردد در این موزه قرار داشته که متاسفانه نابود شده است. علت این آتش سوزی مشخص نبوده اما کارمندان این موزه درباره کمبود بودجه و فرسودگی این بنا هشدار داده بودند. پس از این آتش سوزی رئیس جمهور برزیل گفت : “امروز روز بسیار تلخی برای تمامی مردم برزیل بود. چرا که 200 سال کار، تحقیق و علم ما به طور کامل از بین رفت.” همچنین مدیر موزه گفت : “این آتش‌سوزی، یک «تراژدی فرهنگی» است.”

آتشنشانان هنوز در حال تلاش جهت خاموش کردن آتش این بنای تاریخی و ارزشمند هستند و طبق آخرین اخبار، آتش اکثر بخش های این موزه مهار شده است و تنها مهار آتش بخش های کوچکی از آن باقی مانده است. اما پیش بینی می شود که تمامی آثار تاریخی این موزه نابود شده باشند. 

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید