آغاز دوباره فعالیت میدان مشق

25109 2018/11/28
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

میدان مشق بازگشایی خواهد شد

میدان مشق یا باغ ملی پایتخت یکی از آثار تاریخی بجامانده از دوره قاجار می باشد که در زمان فتحعلی شاه ساخته شده و در سال 1377 به عنوان یکی از جاذبه های تاریخی کشورمان، در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این میدان در دوره رضا شاه به باغ ملی شهرت داشت که در اطراف آن ساختمان های دولتی ساخته شده بودند. محل این میدان در میان خیابان امام و سی تیر قرار دارد و طبق اخبار منتشر شده باید منتظر آغاز دوباره فعالیت میدان مشق باشیم. علی محمد سعادتی، شهردار منطقه 12 تهران با اعلام این خبر گفت : بسیاری از ساختمان‌ هایی که ثبت میراث هستند، به عرصه‌ هایی برای نمایش و موزه تبدیل شده‌اند که می‌توان از آنها به‌عنوان ظرفیت اقتصادی، تاریخی و هویتی نام برد. برای مثال ساختمان‌های با ارزشی که صرفا کارکرد اداری دارند، ظرفیت هنری را از شهر می‌گیرند، زیرا این کارکرد در ساختمان دیگری هم قابل اجرا است.

علی محمد سعادتی در ادامه افزود : در شهر فضاهایی وجود هست که امکان استفاده مردم از آنها به‌ صورت 24 ساعته وجود دارد و باید این ظرفیت‌ها هرچه بیشتر در اختیار شهروندان قرار گیرد. ارتقای کیفیت فضاها و عرصه‌های عمومی شهر طی سال‌ های اخیر مورد توجه قرار گرفته است.

قرار شده است که این محوطه تاریخی با کمک مراکز دانشگاهی و همچنین دستگاه های اجرایی همچون وزارت راه و شهرسازی بازگشایی شود تا گردشگران و همچنین شهروندان تهران بتوانند از جاذبه های تاریخی و فرهنگی موجود در آن بازدید کنند.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید