051-36040039

ارگ راین کرمان

2507 ۱۳۹۶/۰۹/۱۲
[تعداد: 7    میانگین: 4.6/5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

تاریخچه ارگ راین به دوران ساسانیان بازمی گردد. این بنای تمام خشتی از آن دوران به یادگار مانده است.

شاید برای شما نیز سوال پیش بیاید که بزرگ ترین بنای خشتی جهان یعنی ارگ راین در کجاست؟ خوب است بدانید استان کرمان شهر ارگ های تاریخی می باشد. بله ارگ راین در کرمان واقع شده و جزو ارگ های زیبا در دنیاست. این ارگ به سبب پیشینه تاریخی خود ارزش فراوانی دارد.

ارگ راین,ارگ راین استان کرمان,ارگ راین در کجاست

ارگ راین استان کرمان که دومین بنای خشتی جهان می باشد، با مساحتی معادل 22 هزار متر مربع ساخته شده است. این بنا از گنجینه های عهد ساسانیان می باشد. ارگ بم نیز اولین بنای خشتی در جهان است که در شهر کرمان قرار گرفته، کرمان شهر ارگ هاییست که دوران های تاریخی زیادی را در برابر خود دیده اند امّا هنوز پابرجا هستند. عناصر قلعه به شرح زیر می باشند:

  • آتشکده
  • بازار
  • حاکم نشین
  • خانه های اعیانی
  • چهار انبار
  • محله های عامه نشین
  • مکتب خانه
  • ساختمان قرنطینه

ارگ راین در کرمان,تاریخچه ارگ راین,در مورد ارگ راین کرمان

ارگ راین کرمان بر بالای تپه ای و شبیه به ارگ تاریخی بم ساخته شده، این ارگ نیز با کاربری شهری و برای حفاظت در برابر بیگانگان بر پا گشته است. در این منطقه قلعه ها و ارگ های بیشتری وجود داشته اند که بر اثر وقایع طبیعی و ... تخریب گشته اند. قلعه راین از قبل اسلام وجود داشته و تا به امروز به خودنمایی ادامه داده است.

دومین بنای خشتی جهان,عکس های ارگ راین

در مورد ارگ راین کرمان باید بیشتر از این ها بدانید چرا که قلعه ای بزرگ و باشکوه است. شاید بهتر باشد آن را از نزدیک نیز نظاره کنید. نقشه ارگ مربع شکل می باشد و با چهار قلعه در گوشه های آن مواجه هستیم، این چهار برج کاربری دیده بانی را داشته اند. تنها ورودی قلعه از جبهه شرقی ارگ می باشد که تسلط بر آن را بیشتر می سازد. دور تا دور ارگ را حصاری به طول ده متر فراگرفته است که از هجوم و نفوذ بیگانه ها جلوگیری می کند. 

می توانید سایر عکس های ارگ راین را در ادامه دنبال کنید:

ارگ راین,ارگ راین استان کرمان,ارگ راین در کجاست

ارگ راین,ارگ راین استان کرمان,ارگ راین در کجاست

ارگ راین,ارگ راین استان کرمان,ارگ راین در کجاست

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند