چادر مسافرتی

11154 2018/11/19
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

چادر مسافرتی یکی از مهم ترین و اصلی ترین وسایل سفر به شمار میرود. با وجود هتل ها امروز چادرهای مسافرتی کمتر مورد استفاده قرار می گیرند اما به هرحال این چادرها مکانی هستند تا افراد بتوانند درون آنها به راحتی استراحت کرده و یا بخوابند. بنابراین بسیار مهم است که در هنگام انتخاب و خرید چادر مسافرتی به یک سری نکات که در ادامه بیشتر در مورد آنها توضیح خواهیم داد، توجه کافی را داشته باشید.

گنجایش چادر و ظرفیت آن مهمترین فاکتور برای خرید است. شما باید با توجه به تعداد افرادی که به همراه دارید چادری بزرگتر انتخاب کنید. چادر مسافرتی همیشه باید بیشتر از تعداد افراد داخلش گنجایش داشته باشد این امر بدین علت است که افراد همراه خود وسایل و لوازم مورد نیازی خواهند داشت.

هنگام خرید چادر مسافرتی باید به مستحکم بودن و داشتن کیفیت بالای آن دقت کنید. شما باید احتمال هرگونه تغییرات آب و هوایی و یا هر اتفاق غیر قابل پیش بینی را در نظر بگیرید. چادر شما محافظ شما خواهد بود پس برای اینکه به راحتی و با خیال راحت بتوانید درون آن استراحت کنید لازم است که چادر از ضخامت و استحکام کافی برخوردار باشد. در نتیجه بهتر است هنگام خرید چادر مسافرتی از فروشنده بخواهید تا چادر را در مقابل شما تست کند.

ارتفاع چادر مسافرتی برای سهولت در ورود به آن و خروج از آن بسیار ضروری است که در حد استاندارد باشد، حد استاندارد ارتفاع چادرهای مسافرتی 2 متر است. توجه داشته باشید که چادرهای مخصوص کوهنوردی و کوهپیمایی کاملا با چادرهای معمولی که مخصوص سفر های خانوادگی و یا گروهی است، متفاوت می باشد. چادر های کوهنوردی ارتفاع کمی داشته و طراحان این دسته از چادرها سعی بر آن دارند که امنیت کوهنورد بیشتر تضمین شود. همچنین وزن این چادرها نسبت به چادرهای معمولی بسیار کمتر است تا کوهنورد بتواند به راحتی و بدون سختی آن را با خود حمل کند.

انواع چادرهای مسافرتی بسیار زیاد و متنوع است. چهار مدل رایج این چادرها عبارت اند از:

  • چادرهای مسافرتی دارای چارچوب
  • چادرهای مسافرتی گرده ماهی یا اسکلتی
  • چادرهای مسافرتی گنبد مانند
  • چادرهای مسافرتی تونلی

چادرهای چارچوبی رایجترین مدل از چادرهای مسافرتی است و چادرهای گرده ماهی مستحکم ترین نوع از مدل های مختلف چادرهای مسافرتی محسوب میشوند. همچنین مدل گنبد مانند آن جزو چادرهای است که برپایی آن بسیار ساده می باشد. چادرهای تونلی یا حلقه مانند به دلیل وزن بسیار کم و همچنین مقاومت بالا، در بین کوهنوردان محبوب هستند.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید