سراب گیان همدان

14049 ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 4.5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

سراب گیان کجاست؟

استان همدان به واسطه جاذبه های طبیعی و تاریخی که در خود جای داده است، به یکی از گردشگری ترین استان های کشور تبدیل شده و هرساله میزبان هزاران توریستی می باشد که برای مشاهده این جاذبه ها از سرتاسر دنیا به آن سفر می کنند. در این مقاله نشاط آوران قصد دارد به بررسی یکی از پر آب ترین سراب های کشور یعنی سراب گیان همدان بپردازیم. به طور کلی سراب به معنای تصویر آب یا محلی خیالی است؛ به این صورت که هنگامی که به سمت آن حرکت میکنیم آن هم با حرکت ما پیش میرود و در زمانی که به آن می رسیم از نظرها محو می شود.

اما برخی سراب های دیگر همچون سراب گیان در نهاوند وجود دارند که به دلیل زیبایی هایشان این نام بر روی آنها قرار داده شده است. سراب گیان نهاوند از جمله پر آب ترین سراب های استان همدان می باشد که از زیبایی منحصر به فردی برخوردار می باشد. این سراب در 18 کیلومتری نهاوند واقع شده است. اطراف سراب گیان همدان پوشیده شده از درختان چنار بلند و تنومندی می باشد که که بخشی از 200 هکتار جنگل زاگرس این منطقه می باشند. آب این سراب از چشمه های موجود در کوه های اطراف تهیه می شود و صدای حرکت آب بر روی سنگ ها، صحنه ای دلنشین را برای بازدید کنندگان از این منطقه رقم می زند.

در نزدیکی سراب گیاه در همدان، چندین جاذبه دیگر همچون تپه گیان واقع شده اند که اگر بخواهیم توضیحی مختصر درباره این تپه بدهیم با بگوییم که این تپه یکی از قدیمی ترین تپه های باستانی کشور می باشد که قدمت آن به 3700 سال پیش از میلاد برمی گردد.

سراب گیان همدان از جمله جاذبه های طبیعی این استان می باشد که در مورخه 26 اسفند 1387 در فهرست آثار ملی به ثبت رسید و شما می توانید در تور همدان گردی از این مکان هم بازدید به عمل آورید.

آدرس سراب گیان : استان همدان، شهرستان نهاوند، 18 کیلومتری جنوب غربی نهاوند

عکس های سراب گیان

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید