روستای یگانه همدان

16521 2018/06/02
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 12 امتیاز : 4.3]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

روستای یگانه که در دهستان سنگستان قرار دارد، یکی روستاهای بخش مرکزی شهرستان همدان می باشد. فاصله این روستا با شهر همدان تنها 8 کیلومتر است و در سمت شرق آن قرار دارد. در زبان ترکی نام روستا یی کانا است، که به معنی چشمه خوب می باشد. روستای یگانه همدان به سبب نزدیکی به شهر همدان و دسترسی آسان، داشتن طبیعت جذاب و منظره های دیدنی، قدمت تاریخی و مردمانی خونگرم و مهمان نواز یکی از زیباترین جاذبه های همدان است.

برای دیدن روستای یگانه در استان همدان، باید جاده همدان به سمت ملایر در سمت شرق این شهر را در پیش بگیرید. در سمت چپ یک جاده شما را به سمت روستای گنجینه می برد. با ادامه دادن جاده به روستای یگانه می رسید. روستا در سمت کوهستانی همدان قرار ندارد، با این حال آب و هوایی سر داشته و در فصل تابستان آب و هوایی معتدل، همراه با نسیم های خنک دارد که بسیار لذت بخش است.

در نزدیکی روستای تاریخی همدان رود آبشینه قرار دارد که مزارع این روستا را آبیاری می کند. بیشتر جمعیت روستا به کشاورزی و دامداری مشغول هستند. اما نزدیک بودن به شهر و وجود کارخانه های صنعتی باعث شده تا مردم روستا از نظر شغلی مشکلی نداشته باشند. با این حال پیدا کردن شغل در شهر همدان باعث شده تا عده ای از روستاییان برای راحتی بیشتر به شهر نقل مکان کنند و جمعیت روستا سیر نزولی داشته است که این نگران گننده است.

همانند دیگر روستاهای اطراف همدان، روستای یگانه نیز قدمتی تاریخی دارد. با این حال نزدیکی به شهر و استفاده از مصالح جدید در ساخت و ساز های روستا باعث شده تا بخش زیادی از بافت قدیمی روستا از بین برود. اما با گشت و گذار در کوچه های روستا هنوز هم آثاری از تاریخ و قدمت روستا را می توان دید. نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند از روستای یگانه دیدن کنید. این روستا با طبیعتی جذاب یکی از جاذبه های گردشگری همدان به شمار می رود و دیدن آن خالی از لطف نیست.

هیچ عکسی از روستای یگانه در دسترس نیست

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید