باغ پرندگان اصفهان

16906 ۱۳۹۴/۱۱/۲۹
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 6 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

در مرداد ماه سال 1375 هجری شمسی، باغ پرندگان در اصفهان فعالیتش را آغاز کرد. مساحت این باغ 55000 متر مربع می باشد و یکی از جاذبه های گردشگری این شهر تاریخی می باشد.

باغ پرندگان اصفهان کجاست؟

باغ پرندگان در اصفهان یکی از جاذبه های طبیعی و فرهنگی اصفهان می باشد و از معدود باغ های پرندگان در خاورمیانه است. این باغ بخشی از پارک ناژوان و رودخانه زاینده رود را شامل می شود. باغ پرندگان زیر نظر شهرداری اصفهان ساخته شد و در حال حاضر مدیریت و ساماندهی باغ توسط اداره ناژوان و صفه صورت می گیرد. مجموعه باغ پرندگان از قسمت های متعددی تشکیل شده که عبارتند از: برکه ها، صخره، قفسه های شیشه ای، قفس های آهنی و فضای سبز جنگلی.

در باغ پرندگان اصفهان، برکه هایی وجود دارد که پرندگان آبچر مانند در آن ها زندگی می کنند. در بخش مرکزی باغ برکه بزرگی دیده می شود. در ضلع شرقی باغ صخره ای برای زیستگاه پرندگان کوهستانی و بیابانی در نظر گرفته شده است که بیشتر در این محیط کبک ها مشاهده می گردد.  اصفهان هم مانند هر مکانی شرایط اقلیمی خود را داراست به همین دلیل برای پرندگانی که  آب و هوای خاصی برایشان مطرح است قفس های شیشه ای ساخته اند که از امکاناتی همچون دستگاه تهویه، شوفاژ و کولر در آن به کار گرفته اند.

برای تغذیه پرندگان شکاری نیز قفس های آهنی ساخته اند. هم چنین شرایط محیط را گونه ای طراحی کرده اند که شبیه به منطقه زندگی این نوع پرندگان باشد. در سرتاسر محیط باغ فضای سبز جنگلی ایجاد شده تا تعدادی از پرندگان بتوانند آزاد در این فضای دل انگیز پرواز کنند.  هم چنین در باغ پرندگان ، مراکز پژوهشی و تحقیقاتی هم صورت می گیرد که بخشی از واحدهای تخصصی آن شامل واحد تغذیه، تکثیر، بهداشت، قرنطینه و تاکسیدرمی می شود.

تراکم تعداد گونه های باغ پرندگان اصفهان متفاوت بوده و بسته به اینکه شرایط سازگاری پرندگان دیگر فراهم گردد به گونه های پرندگان افزوده خواهد شد. اما در حال حاضر بیش از 130 گونه پرنده در این باغ وجود دارد.

در حقیقت یکی از جلوه های باشکوه خلقت خداوند در طی تاریخ دیدار و شنیدن صدای آوای پرندگان است.  با دیدن تصاویر و عکس های باغ پرندگان که در این مطلب آورده شده، برای مشاهده بیشتر فضای دلنشین و زیبای باغ پرندگان در اصفهان بهتر است با تور اصفهان گردی به این شهر سفر کنید و از این پارک دیدن و از فضایش لذت برید.

آدرس باغ پرندگان اصفهان : خیابان ناژوان شهر اصفهان

عکسهای باغ پرندگان اصفهان

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید

نظرات و دلنوشته های ثبت شده ...
  • جاذبه های گردشگری اصفهان

    سلام مطلب خوبی بود لطفا جاذبه های گردشگری اصفهان رو بیشتر در سایت قرار بدید
    ممنون