canadian

جاذبه های گردشگری کانادا

12746 2016/09/28
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]

کشور کانادا با مساحت 9,984,670 کیلومتر مربعی خود دومین کشور پهناور جهان است که در شمال قاره آمریکا قرار دارد.

پایتخت کانادا اتاوا می باشد اما تورنتو بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر است. جالب است بدانید پایتخت کشور کانادا، اتاوا از نظر وسعت در رتبه چهارم قرار دارد. با آن که وسعت کانادا از همسایه اش آمریکا بیشتر است، جمعیتی معادل 11% جمعیت آمریکا را دارد. بخش زیادی از خاک آن به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است. جمعیت کشور کانادا بر طبق آخرین گزارش اداره آمار کانادا، حدودا 35 میلیون نفر است. جاهای دیدنی کانادا، تور کانادا را بسیار پرطرفدار کرده اند و افراد زیادی هر ساله برای بازدید از این کشور به آن سفر می کنند.

کانادا در جنوب و شمال غرب هم مرز ایالت متحده آمریکا است. مرز 8045 کیلومتری بین این دو کشور طولانی ترین مرز بی دفاع در کل جهان است. حدود 80% مردم کانادا در شهرهایی که کمتر از 250 کیلومتر تا مرزهای آمریکا فاصله دارند زندگی می کنند. کانادا از سوی شرق در کنار اقیانوس اطلس و از سوی غرب در کنار اقیانوس آرام قرار دارد و از شمال به اقیانوس منجمد شمالی می رسد.

پادشاه کشور کانادا مانند کشور استرالیا ملکه الیزابت، پادشاه بریتانیای کبیر است و قانون به امضا و به نام او رسمیت و ضمانت اجرایی می یابد. فرماندار کل، نماینده ملکه الیزابت در این کشور می باشد. البته ملکه الیزابت به صورت تشریفاتی رئیس مملکت می باشد. قدرت واقعی در دست مجالس قانون گذاری و دولت فدرال است.

جاذبه های گردشگری کشور کانادا و شرایط خوب اقتصادی و زندگی، این کشور را از بهترین مقاصد برای مهاجرت معرفی کرده اند، زیرا سیاست های سختگیرانه مهاجرتی ندارد. سازمان ملل متحد نیز اعلام کرده است که کانادا از بهترین فرصت های مهاجرتی، کاری و زندگی بهره می برد.

کانادا به 10 استان و سه قلمرو تقسیم شده است. استان ها در مجموع استقلال زیادی از دولت مرکزی دارند، اما درجه این آزادی عمل در نزد قلمروها کمتر است. مهمترین استان از لحاظ اقتصادی و سیاسی استان انتاریو می باشد که شهرهای تورنتو و اتاوا در آن قرار دارند. استان ها عهده دار چرخاندن برنامه های اجتماعی کشور هستند و همراه دولت فدرال به جمع آوری مالیات می پردازند. هم زمان دولت فدرال می تواند برنامه های ملی خود را  به سرتاسر کشور معرفی کند. دولت فدرال عهده دار میزان کردن ثروت میان استان ها بوده و برای این منظور همه ساله مقداری از درآمد های استان های ثروتمند را میان استان های دیگر پخش می کند. تمامی استان ها و قلمروها مجلس قانون گذاری مخصوص خود را دارند.

جاذبه های توریستی کانادا بسیارند. این کشور، کشوری مدرن و دارای فناوری پیشرفته است و توان تامین انرژی سوختی خود از منابع درون مرزی را دارد. این کشور دارای منابع گسترده طبیعی است و برخی از استان های آن وابستگی سنگینی به استفاده از این منابع دارند. آب و هوای کانادا روی هم رفته سرد و در بیشتر نقاط قطبی است. البته آب و هوا در بخش جنوب غربی، جایی که شهر ونکوور و جزیره ونکوور از استان بریتیش کلمبیا در آن قرار دارند، معتدل است.

زبان فرانسه زبان مادری تعداد زیادی از کانادایی ها است. بیشتر فرانسوی زبانان در استان کبک زندگی می کنند. اما در حدود 1 میلیون نفر از آنها در استان های دیگر کانادا به سر می برند. حدود 76 درصد از فرانسوی زبان های بیرون استان کبک، در استان های انتاریو و نیوبرانزویک زندگی می کنند. زبان فرانسه به همراه زبان انگلیسی، دو زبان رسمی در کشور کانادا محسوب می شوند. با این حساب برای سفر و لذت بردن از جاذبه های کشور کانادا می تواند تجربه خوبی باشد.

اطلاعاتی درباره کشور کانادا:

زبان رسمی: انگلیسی/فرانسوی

مذهب: مسیحیت

نوع حکومت: پادشاهی مشروطه

جمعیت: حدود 35 میلیون نفر

مساحت: 9,984,670 کیلومتر مربع

واحد پول: دلار کانادا

پیش شماره: +1

احتلاف زمانی با ایران: ده ساعت و نیم عقبتر

ولتاژ برق: 120 ولت

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کانادا بر روی نام آنها در ذیل کلیک نمایید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید