غار کاوات کرمانشاه

15438 ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 10 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

استان کرمانشاه با قرار گرفتن در مناطق کوهستانی سمت غرب ایران و محصور شدن در کوه های زاگرس موقعیت خوبی را برای کوهنوردان، غارنوردان و علاقه مندان به طبیعت به وجود آورده است. کرمانشاه زیبا با مردمانی غیور و مهمان نواز، هرساله پذیرای گردشگران زیادی می باشد که برای لذت بردن از طبیعتی بکر و مناظری چشم نواز، راهی این استان می شوند. موقعیت کوهستانی در این منطقه جغرافیایی باعث شده تا یکی از مرموزترین جاذبه های طبیعی، یعنی غارها را در آن به تعداد زیاد ببینیم.

غار کاوات کرمانشاه که در منطقه اورامان و در مسیر کرمانشاه به سمت پاوه قرار دارد، به طور دقیق در سمت شمال دره قوری قلعه که در نزدیکی شهر جوانرود و در میان سلسله جبال شاهو است. غار کاوات جوانرود در کرمانشاه و کردستان بسیار معروف می باشد و در کف آن جوی آبی جریان دارد که تا مدت ها وظیفه تامین آب آشامیدنی روستاهای نزدیکش، شهر جوانرود و آبیاری باغ ها و مزارع اطراف را بر عهده داشت.

دهانه غار کاوات در استان کرمانشاه که ابعادی معادل 15 در 8 متر دارد را که رد کنید، به محوطه ای بزرگ می رسید که ارتفاع بلندترین نقطه آن تا زمین نزدیک به 80 متر است. در انتهای این محوطه دهانه کوچکی قرار دارد که شما را به سمت شاخه اصلی غار می برد. پس از یک پیشروی کوتاه، یک برکه آب را مشاهده می کنید. غار کاوات اورامان در این مکان به دو راه تقسیم می شود. راه سمت راست شامل یک حفره و سفره زیرزمینی است که حدودا نزدیک به 60 متر طول دارد.

در حال حاضر نیز آبی که در کف غار کاوات قوری قلعه جریان دارد آب بخش زیادی از شهر جوانرود را تامین می کند. در اطراف غار باغ ها و سبزه زارهای زیبا و متنوعی شکل گرفته که به یکی از تفرجگاه های اصلی بومیان منطقه تبدیل شده اند. غار کاوات شاهو یکی از جاذبه های گردشگری کرمانشاه می باشد که نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند در سفر خود به این استان دیدن آن و مناطق اطرافش را از دست ندهید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید