شیرین رود مازندران

22355 2018/03/13
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 10 امتیاز : 4.3]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

استان مازندران با طبیعت سرسبز و مسحور کننده اش یکی از جذاب ترین مقاصد برای سفر است. هرساله گردشگران زیادی از تمام نقاط کشور به این استان زیبا سفر می کنند تا از طبیعت چشم نواز و سواحل دل انگیز آن بهره ببرند. پارک های طبیعی پرتعداد این استان، در کنار رودخانه ها، جنگل ها و دریاچه های زیبا چشمان شما را مچذوب خودش می کند. شیرین رود مازندران یکی از جاذبه های طبیعی این استان است که دیدن آن خالی از لطف نیست.

رودخانه شیرین رود ساری در منطقه دودانگه قرار دارد و در ادامه به رودخانه تجن می پیوندد. برای دیدن شیرین رود باید از ساری به روستای خرم آباد بروید. سرچشمه شیرین رود از کوه های البرز مرکزی است. شیرین رود د ردل جنگل جریان دارد و با وجود درختان متنوع و گوناگون در اطراف آن، منظره های زیبایی را پدید آورده است. جنگل های انبوه راش، ممرز و انجیلی، مانع از آن می شوند که نور مستقیم آفتاب به این منطقه برسد و وجود شیرین رود سوادکوه باعث شده آب و هوای این منطقه سرد باشد. به طوری که در گرمترین روزهای سال به 10 الی 15 درجه سانتی گراد می رسد.

شیرین رود خرم آباد در مسیر خود از صخره های گوناگونی عبور می کند و چندیدن آبشار کوچک را پدید آورده است. برخی از این آبشارها حالت پلکانی دارند که بسیار زیبا است. در زیر برخی از این آبشارها حوضچه های کوچکی پدید آمده است که برای آب تنی مناسب هستند. تقریبا در تمام طول مسیر شیرین رود دودانگه نور مستقیم آفتاب را نمی بینید. در ادامه شیرین یک استخر پرورش ماهی نیز قرار دارد که دیدن این استخر با ماهی های درونش هم جذاب است.

در صورتی که قصد بازدید از شیرین رود در استان مازندران را دارید، نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند لباس های گرم خود را فراموش نکنید. خصوصا در ایام پاییز، زمستان و اوایل بهار آب و هوای منطقه بسیار سرد است و باید مواظب باشید. شیرین رود یکی از جاذبه های گردشگری مازندران می باشد که هرساله علاقه مندان به طبیعت و طبیعت گردی زیادی را به خود جذب می کند.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید