تالاب گهر کوچک لرستان

16191 2018/05/01
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

استان لرستان یکی از سرسبزترین مناطق ایران است. این استان با داشتن تعداد زیادی رودخانه و آبشار و دریاچه، بهشت مورد علاقه طبیعت گردان و علاقه مندان به طبیعت به شمار می رود. طبیعت زیبا و چشم نواز لرستان تنها به چشمه ها و آبشار ها محدود نمی شود، کوهستان های سر به فلک کشیده و جنگل های سرسبز در کنار باغ های میوه فراوان که عطر آنها در فصل بهار سراسر استان لرستان را می پوشاند، گردشگران را مجذوب خودش می کند. تالاب گهر کوچک لرستان یکی از این جاذبه های طبیعی است که طبیعتی زیبا و مسحورکننده دارد.

تالاب گهر کوچک که در کنار جاده دریاچه گهر و در میان کوه های اشترانکوه قرار دارد، یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی لرستان است. آب تالاب گهر از آب دریاچه گهر تامین می شود. برای رسیده به تالاب گهر لرستان باید از شهر الیگودرز به سمت سد خان آباد و روستای برم بروید. از آنجا یک جاده فرعی کوچک شما را به سمت روستای آب باریک و پارک طبیعی دالونی می برد. پس از رد کردن یک جاده فرعی، مسیر را به سمت راست ادامه دهید تا در کنار جاده تالاب گهر کوچک در استان لرستان را ببینید. ادامه جاده به دریاچه گهر ختم می شود.

به سبب قرار گرفتن در زمینی سرسبز و کوهستانی، طبیعت و پوشش گیاهی اطراف تالاب گهر لرستان بسیار زیباست. درون تالاب انواع ماهی های زینتی زندگی می کنند که با نگاهی کوچک به سطح تالاب به راحتی می توان آنها را دید. آب و هوای منطقه بسیار سردتر از مناطق شهری است. حتی در تابستان نیز برای رفتن به این منطقه باید لباس گرم به همراه داشته باشید. در زمستان اما مسیر بسیار سخت و آب و هوا بسیار سرد است.

تالاب گهر الیگودرز یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی و گردشگری استان لرستان است و در صورتی که از علاقه مندان به طبیعت هستید، نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند دیدن آن را از دست ندهید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید