روستای کیلانه کردستان

17493 ۱۳۹۶/۱۱/۰۳
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 9 امتیاز : 4.8]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

استان کردستان که در رشته کوه های زاگرس قرار گرفته است، یکی از زیباترین استان های ایران می باشد. وجود کوه های سر به فلک کشیده باعث شده تا این استان بارش های فراوانی را شاهد باشد و به همین دلیل، بسیار سرسبز و زیباست. آبشار های متعدد در کنار صخره های بلند، موقعیت خوبی را برای علاقه مندان به طبیعت و کوهنوردی به وجود آورده است. بسیاری از مناظر چشم نواز کردستان در اطراف روستاهای آن قرار گرفته است. روستاهای این استان با داشتن سبک زندگی خاص خود، هرساله شاهد گردشگرانی هستند که برای دیدن آداب و رسوم و طبیعت زیبای این روستاها، از آنها بازدید می کنند.

روستای کیلانه کردستان یکی از زیباترین روستاهای این استان است. برای دیدن روستای کیلانه باید از سنندج به سمت دهستان آبیدر بروید. پس از گذر از روستای حسن آباد، به روستای کیلانه می رسید. فاصله روستا تا شهر سنندج بسیار کم و دسترسی به آن آسان است. روستای کیلانه سنندج در دل کوه ها قرار گرفته است و به همین دلیل آب و هوایی سرد و خنک دارد. در زمستان و پس از بارش برف رفتن این مسیر کمی مشکل است. بهترین زمان برای رفتن به روستای کیلانه در استان سنندج اواسط بهار تا اواخر تابستان است. در این موقع، هم هوا مساعد و مطبوع است و هم رودخانه های اطراف روستا بسیار خروشان هستند.

روستا کیلانه از جمله روستاهای غرب کشور می باشد که از جنگ صدمات زیادی دیده است. کیلانه کردستان در دوران دفاع مقدس چندین بار توسط نیروهای عراقی بمباران شد که تلفات زیادی ایجاد کرد. اگر با قدیمی های روستا هم صحبت شوید، خاطرات آن دوران را برایتان بازگو می کنند. بمباران خسارت زیادی به طبیعت کیلانه سنندج نیز وارد کرد، اما هنوز هم جاهایی مانند دشت های خولخوله در اطراف روستا وجود دارد که دیدنشان خالی از لطف نیست.

روستای کیلانه در استان کردستان یکی از زیباترین روستاهای ایران و یکی از جاذبه های گردشگری کردستان است و نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند در سفر خود به این استان، دیدن آن را از دست ندهید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید

نظرات و دلنوشته های ثبت شده ...
  • بهنام

    به به چه روستای زیبایی
    واجب شد به روستای کیلانه سفر کنم!

  • آذر

    این روستا واقعا دیدنی است
    امیدوارم تا زنده ام بتوانم به اینجا سفر کنم