کلیسای ترینیتی گرگتی گرجستان

8181 2018/11/26
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
تاریخچه

تاریخچه کلیسای ترینیتی گرگتی گرجستان به قرن چهاردهم میلادی برمیگردد.

کلیسای ترینیتی گرگتی کجاست؟

کشور گرجستان از جمله کشورهای گردشگری جهان می باشد که جاذبه های طبیعی و تاریخی فراوانی را در خود جای داده است. همچنین این کشور یکی از مقاصد جذاب ایرانیان جهت سفرهای گردشگری می باشد. در این کشور جاذبه های توریستی متعددی وجود دارد، اما کلیسای ترینیتی گرگتی گرجستان با قرار گرفتن در دل طبیعت و برخوداری از چشم اندازی بی نظیر، یکی از برترین جاذبه های گردشگری این کشور می باشد. نکته ای که این کلیسای را از سایر کلیساهایی که تاکنون با آنها آشنا شدیم متمایز میکند، قرار گرفتن آن در ارتفاع 2160 متری می باشد.

کلیسای ترینیتی گرگتی در گرجستان در فاصله 150 کیلومتری از پایتخت این کشور یعنی تفلیس و بر روی تپه ای در دامنه کوه قازبگی در کوهستان های شمال شرقی قرار گرفته است. قدمت کلیسای ترینیتی گرگتی به قرن چهاردهم برمیگردد و یکی از نمادهای کشور گرجستان به حساب می آید. این کلیسای زیبا که از جمله برترین و توریستی ترین جاذبه های گردشگری گرجستان به حساب می آید، به سبک معماری قرون وسطایی ساخته شده است. در تمامی بخش های اصلی این کلیسا، از ناقوس آن گرفته تا دیوار های داخلی، نقاشی های زیبایی به چشم می خورد که می تواند هر گردشگری را شگفت زده کند.

موقعیت جغرافیایی خاص این کلیسا باعث شده است که آن از تهدیدهای تاریخی در امان بماند و حفظ بنای آن با تمامی جزئیات از ویژگی های این کلیسا به حساب می آید. علاوه بر این معماری کلیسای ترینیتی گرگتی در نوع خوب منحصر به فرد بوده و به عنوان مثال پنجره های آن به گونه ای طراحی شده اند که نور کمتری وارد کلیسا شود و فضای آن تاریک باشد. همچنین در داخل آن سنگ نوشته هایی با نام سازندگان آن وجود دارد. لازم به ذکر است که فیلم برداری و عکس برداری از داخل این کلیسا ممنوع می باشد. 

با توجه به موقعیت جغرافیایی خاص این کلیسا برای رفتن به آن راه های مختلفی وجود دارد. اگر بخواهید پیاده به این مکان سفر کنید، این کار حدودا 3 ساعت وقت شما را خواهد گرفت و در عوض می توانید از طبیعت خارق العاده اطراف آن لذت ببرید. علاوه بر این با ماشین و اسب نیز می توانید از این مکان دیدنی بازدید کنید.

عکس های کلیسای ترینیتی گرگتی گرجستان

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید