عجایب هفتگانه جدید جهان

3082 ۱۴۰۲/۱۲/۲۸
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 0 امتیاز : 0]

عجایب هفتگانه جهان به عنوان نمادین ترین مکان های جهان یاد می شود و همواره جزو پربازدیدترین مناطق گردشگری جهان به شمار می آید. بعد دیگر عجایب جدید هفتگانه جهان قدمت آن و نحوه ساخت آنهاست، مثل اهرام مصر که نحوه ساخت آن هنوز برای بشر یک معما بوده و کارشناسان باستان شاناس تئوری های مختلفی درباره ساخت این بناهای عجیب عنوان کرده اند اما از صحت آن کسی اطلاعی ندارد. 
در عجایب هفتگانه جدید جهان به سمت بناهایی میرویم که واقعی تر و قابل لمس تر هستند، به عنوان مثال باغهای معلق بابل جزو این دسته از بناهای تاریخی به شمار می رود که هیچ سازه و هیچ تاریخ معتبری درباره آن وجود ندارد و تقریبا جزو افسانه ها است. در ادامه از دیوار بزرگ چین تا تاج محل و … به معرفی این بناها می پردازیم.

عجایب هفتگانه جهان

دیوار بزرگ چین، پکن

دیوار بزرگ چین به طول هزاران کیلیومتر از استان گانسو در غرب چین تا دندونگ در نزدیکی مرز چین و کره شمالی کشیده شده است. این سازه عظیم در زمان سلسله کین از سنگ، آجر و شن ساخته شد تا از تهاجم بیگانگان و محافظت از تجارت جاده ابریشم ساخته شده است. ساخت دیوار چین بیش از 2000 سال به طول انجامید. عظمت دیوار چین و سختی و سال های طولانی ساخت آن نه تنها در تاریخ چین بلکه در تاریخ جهان نیز نادر است و به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جهان به ثبت رسیده است.

ماچو پیچو، پرو

کمتر جاذبه ای وجود دارد هم جذاب و دیدنی باشد و هم فضای عرفانی داشته باشد. ارگ باستانی اینکاها در ماچو پیچو در میان پوشش گیاهی سرسبز و رشته کوه های شیب دار آمازون واقع شده است. این بنای تاریخی که در قرن پانزدهم ساخته شده است، در بالای دره مقدس در پرو قرار دارد و گفته می شود که توسط مورخ آمریکایی هیرام بینگهام در سال 1911 دوباره کشف شده است.

چیچن ایتزا، مکزیک

چیچن ایتزا، در شبه جزیره یوکاتان مکزیک ، یکی از معروف ترین ویرانه های مایاها است و هر ساله پذیرای میلیون ها گردشگر است. مجموعه ای که در فهرست یونسکو ثبت شده است، ال کاستیلو، یک مکان باستان شناسی هرمی شکل است که 25 متر ارتفاع دارد.

تاج محل، آگرا هندوستان

مقبره های نمادین هند در سواحل رودخانه یامونا یکی از مواردی است که حداقل یک بار در طول زندگی خود باید از آن بازدید کنید. این سازه منحصر به فرد از مرمر عاج ساخته شده است که نمادی از فرهنگ هند و اسلامی است که در سطح جهانی به عنوان یک شاهکار شناخته شده است. این بنا توسط شاه جهان امپراتور مغول به یاد همسر و خانواده اش ساخته شد و در سال 1993 به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. مقبره ها، باغ های مغول، مهمانسراها و مساجد مملو از صنایع دستی و جزئیاتی است که نظیر آن وجود ندارد.

کولوسئوم، رم ایتالیا

کولوسئوم رومی یکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری است. این آمفی تئاتر سه طبقه که توسط نیروی انسانی ساخته شد و در سال 80 پس از میلاد افتتاح شد، برای نبردهای خونین گلادیاتورها و کشتار حیوانات با بیش از 50000 تماشاگر مورد استفاده قرار گرفت.

مسیح نجات دهنده، برزیل ریودوژانیرو

نمادین ترین مجسمه برزیل ، مسیح نجات دهنده است که بر فراز کوه کورکووادو در ریودوژانیرو برزیل قرار دارد. این مجسمه با ارتفاع 30 متر که توسط هیتور داسیلوا کوستا طراحی شده است و از بتن ساخته شده است . 

پترا، اردن

ساختار باستانی معروف پترا، با نام مستعار شهر رز، دارای مقبره‌ها و معابدی است که در صخره‌های ماسه‌سنگ صورتی حک شده است. اعتقاد بر این است که پترا در 9000 سال قبل از میلاد ساخته شده است. این با ارزش ترین گنج و بزرگترین جاذبه گردشگری اردن است که در سال 1985 به عنوان میراث جهانی اعلام شد.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید