کاربرد قیر در زمینه های گوناگون

228 ۱۴۰۳/۰۴/۱۷
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

خرید قیر به طور گسترده انجام میشود و کاربرد قیر در ساخت جاده های آسفالتی و محصولات غشایی قیری استفاده می شود. معمولاً از قیر برای ساخت بزرگراه ها، بزرگراه ها و شبکه های ریلی استفاده می شود. قیر دارای خواص ضد آب عالی است و به طور گسترده ای برای ساخت محصولات سقف همراه با طیف وسیعی از کاربردهای خانگی و صنعتی دیگر از رنگ های امولسیونی گرفته تا عایق صدا استفاده می شود.

کاربرد قیر نفوذی و امولسیون قیر برای ساخت خطوط راه‌آهن استفاده می‌شود و با استفاده از انواع خاصی از قیر مانند قیر اصلاح‌شده پلیمری به دلیل اثر میرایی سطح ارتعاش و صدا کاهش می‌یابد. ثابت شده است که قیر هم در مسیرهای راه آهن پرسرعت و هم در مسیرهای راه آهن بارهای سنگین موثر است.

قیر ماده اصلی مواد بسیار مهم و کاربردی مثل ایزوگام میباشد . برای خرید ایزوگام میتوانید روی فلات قیر با بیش از بیست سال سابقه با بهترین قیمت ایزوگام حساب کنید .

کاربرد قیر در ساخت و ساز

کاربرد قیر همچنین برای روکش کردن باندهای فرودگاه و باندهای هوایی (PMB به دلیل خواص مقاوم در برابر سوخت ترجیح داده می شود) و تاکسی وی استفاده می شود. برای صنعت ساخت و ساز دریایی، قیر برای کاربردهای هیدرولیکی مانند پوشش کانال، تونل های زیر آب، حفاظت از ساحل رودخانه، ساخت سد و دفاع از دریا استفاده می شود. همچنین کاربردهای صنعتی متعددی مانند مواد نمدی سقف، جوهر چاپ، کاغذ بسته بندی، مشمع کف اتاق، عایق کابل برق / جعبه اتصال، ماستیک برای سقف تراس ها و تولید کاغذ دوبلکس وجود دارد. Bitumen Suppliers Limited می تواند تمام نیازهای فردی شما را برآورده کند  .

از موارد اصلی کاربرد قیر میتوان به موارد زیر استفاده کرد .

  • خرید قیر برای ساخت جاده ها، باند و سکوها.
  • ضد آب برای جلوگیری از نشت آب.
  • کفپوش ماستیک کارخانه ها.
  • پوشش کانال برای جلوگیری از فرسایش.
  • دوره های ضد تخلیه برای سنگ تراشی.
  • پایه تانک.
  • خرید قیر مواد پرکننده مفصل

کاربرد قیر نفوذی

کاربرد قیر با درجه نفوذ معمولاً در ساخت و ساز جاده‌ها، روکش‌سازی و برخی کاربردهای صنعتی استفاده می‌شود. فرآوری اضافی این نوع قیر درجات مختلفی از محصولات قیر به دست می آید. تست نفوذ سختی قیر را با اندازه گیری عمقی (به دهم میلی متر) که یک سوزن استاندارد و بارگذاری شده به صورت عمودی در 5 ثانیه به آن نفوذ می کند، تعیین می کند، نمونه ای از قیر در دمای 25 درجه سانتی گراد نگهداری می شود. از این رو هر چه قیر نرمتر باشد، تعداد واحدهای نفوذ آن بیشتر خواهد بود. ما درجات زیر را از قیرهای نفوذی شامل قیر 80/100، قیر 85/100، قیر 35/50، قیر 40/50، قیر 50/70، قیر 60/70 و قیر 160/220 ارائه می دهیم. معادل BS EN12591 و BS EN 13924.

خرید قیر کات بک

خرید قیر کات بک به صورت مایع است و قیر حل شده در حلال است. به طور معمول این حلال ها شامل نفتا، بنزین، نفت سفید و وایت اسپریت هستند. قیر با افزودن مقادیر کنترل شده عرقیات نفتی مانند حلال هایی که در بالا توضیح داده شد کاهش می یابد. این امر ویسکوزیته قیر را به طور موقت کاهش می دهد تا بتواند به طور موثر در روسازی ها نفوذ کند. این امر امکان سمپاشی را در دماهای خیلی سرد برای آب بندی موفقیت آمیز اسپری شده با قیر تمیز فراهم می کند.

مواد مورد استفاده برای برش قیر پس از استفاده تبخیر می شوند و مواد باقیمانده از نظر سختی مشابه قیر اصلی هستند. مقدار حلال استفاده شده تعیین کننده ویسکوزیته قیر کاتبک و نوع حلال استفاده شده زمان پخت را کنترل می کند. کاربرد قیر کاتبک نسبت به امولسیون قیر، درصد باقیمانده قیر بسیار بالاتر است، معمولاً بیش از 80٪ در مقایسه با 40٪ – 65٪ برای امولسیون های قیر. قیرهای کات بک برای کاربردهای راهسازی و تعمیر و نگهداری جاده استفاده می شود.

رابطه کات بک با حلال

بسته به حلال مورد استفاده دو نوع Cutback وجود دارد، پخت سریع (RC) و پخت متوسط ​​(MC). آنها بیشتر با عددی تعریف می شوند که نشان دهنده حداقل ویسکوزیته سینماتیکی (سیالیت) قیر کاتبک است. ما انواع قیرهای سریع کیورینگ شامل RC 30، RC 70، RC 250، RC 800 و RC 3000 را ارائه می دهیم که همگی در ساخت و ساز جاده و تصفیه روسازی استفاده می شوند. محدوده خرید قیر متوسط ​​ما شامل MC 30 حاوی 50 درصد قیر است که معمولاً به عنوان پوشش اولیه استفاده می شود، MC 70 که حاوی 55 درصد قیر است برای پوشش اولیه و اختلاط تعمیر و نگهداری و MC 3000 که حاوی 80 درصد قیر است برای پوشش سطحی و نیمه استفاده می شود. گروتینگ (نفوذ ماکادام).

فرآیند پرایمرینگ

فرآیند پرایمینگ شامل اعمال یک چسب با ویسکوزیته کم به یک پایه سنگدانه آماده اما معمولاً غیر متصل است. در نظر گرفته شده است که توسط لایه های بالایی پایه جذب شود و سطحی را فراهم کند که با پوشش قیری زیر راحت تر خیس شود. پرایمر قادر به حمل ترافیک برای مدت کوتاهی و مدیریت گرد و غبار خواهد بود. معمولاً پرایمرها با نرخ هایی بین 0.5 L/m² و 1.4 L/m² استفاده می شوند. کاربرد قیر کات بک که برای پرایمینگ مناسب است برای تاک کوتینگ نیز استفاده می شود.

این روی سطح زیرین اعمال می شود تا به چسبندگی لایه آسفالت زیر کمک کند. معمولاً پوشش های چسبنده با نرخ هایی بین 0.2 لیتر در متر مربع و 0.4 لیتر در متر مربع اعمال می شوند. قیر کات بک برای آب بندی پرایمر مناسب است و همچنین می توان از آن در ساخت آسفالت پیش مخلوط استفاده کرد که در تعمیرات پچ استفاده می شود.

برای عملیات پرایمینگ موثر زمانی که دماها بسیار پایین است یا در جایی که جریان ترافیک احتمال دارد قبل از پاشش آب بند نهایی باعث ایجاد مشکل در سطح آماده شده شود، می توان از آب بند پرایمر برای محافظت از روسازی برای دوره های بین 6 تا 12 ماه استفاده کرد. قیر کاتبک به طور گسترده در کاربردهای آب بندی پاششی استفاده می شود، به ویژه در آب و هوای سردتر که در آن به دلیل ویسکوزیته پایین تر، نگهداری اولیه سنگ بهبود یافته است. معمولاً یک بار مصرف قیر کاتبک روی روسازی پرایم شده ای که سنگدانه روی آن قرار می گیرد پاشیده می شود.

کاربرد قیر اکسید شده

قیر اکسید شده توسط یک فرآیند دمیدن مداوم یا دمنده تولید می شود. قیر درجه نفوذ گرم شده تحت محیط کنترل شده با هوا دمیده می شود که در حین اکسیده شدن، محتوای روغن موجود در قیر را کنترل می کند. درجه های مختلف تولید شده برای کاربردهای مناسب با دو عدد مشخص می شوند تا نقاط میانی نقطه نرم شدن و محدوده نفوذ آنها را نشان دهند. ما درجات مختلفی از قیر دمیده از جمله R10/20، R85/25، R95/25، R85/40، R90/40، R110/30، R90/15 و R115/15 را ارائه می دهیم.
خرید قیر با درجه دمیده به طور گسترده به عنوان یک ترکیب لایه ضد لغزش در صنعت شمع بندی، برای ساخت نمدهای میرایی صدا، برای ساخت نمدهای سقف، برای ساخت درزگیر زیر کالسکه در صنعت خودرو، حفاظت از اتصالات کابل برق، استفاده می شود. ترکیب پرکننده مفصل، ترکیب درزگیر و کاربردهای صنعتی فراوانی. در صورت نیاز برای کاربردها و الزامات سفارشی، می توان روغن سوخت را به فرآیند اضافه کرد تا نفوذ را افزایش دهد.

خرید قیر امولسیونی

امولسیون قیر از سه ماده اصلی تشکیل شده است که شامل قیر، یک عامل امولسیون کننده و آب است. بر اساس مشخصات مختلف ممکن است حاوی افزودنی های دیگری مانند بهبود دهنده های پوشش، تثبیت کننده ها، ضد نوارها یا عوامل کنترل شکستگی باشدکه شما باید در هنگام خرید قیر به آنها توجهه کنید . این یک واقعیت شناخته شده است که آسفالت و آب مخلوط نمی شوند، مگر در شرایط کنترل شده با دقت با استفاده از تجهیزات بسیار تخصصی و افزودنی های شیمیایی.

ما در فلات قیر بر این باوریم همواره بالاترین کیفیت را به مشتریان عزیزمان ارائه دهیم تا حس خوب رضایت و اطمینان رو به شما هدیه بدیم . شما میتونید برای خرید قیر و استعلام قیمت قیر روی ما حساب کنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید