کوه کوچسار کردستان

13760 ۱۳۹۶/۰۹/۱۹
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 8 امتیاز : 4.5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

با توجه به اینکه استان کردستان در میان کوه های زاگرس قرار گرفته است، از موهبت های الهی فراوانی برخوردار می باشد. بارش های مناسب در کنار آب و هوای مساعد و کوهستانی منطقه باعث شده مناظر زیبایی در این استان به وجود بیاید. مراتع سرسبز، دشت های وسیع، کوهستان های زیبا و رودخانه های فراوان، این استان را به یکی از سرسبزترین استان های کشور تبدیل کرده است.

کوه کوچسار یکی از کوه های معروف و زیبای این استان می باشد. این کوه که نزدیک به 300 متر ارتفاع دارد، سرچشمه دو رودخانه چم نران و چم امیرآباد است و با مراتع و کوهپایه سرسبزی که دارد، یکی از مقاصد همیشگی بومیان برای گذراندن تعطیلات و اوقات فراغت می باشد. همچنین گردشگرانی که به این استان سفر می کنند و این منطقه را می شناسند، فرصت تنفس هوای تازه در ارتفاعات کوه کوچسار سنندج را از دست نمی دهند.

کوه کوچسار در استان کردستان در میان کوه های معارف در سمت جنوب و کانی شیخه در سمت شمال آن قرار گرفته است. همچنین روستای زیبای نران که در فصول بهار و تابستان مناظر زیبایی دارد، در نزدیکی این کوه قرار دارد. دامنه کوه کوچسار نران را گیاهان کوهستانی و استپ های کوهی پوشانده و آن را کاملاً سرسبز کرده اند.

آب و هوای منطقه کوهستانی می باشد و با توجه به اینکه در پاییز و زمستان بسیار سرد است و معمولاً برف کوه را می پوشاند؛ بهتر است در این فصول از کوه کوچسار زاگرس دیدن نکنید. بهترین موقع برای بازدید از کوه اواخر بهار و تابستان می باشد که برف ها آب شده اند و رودخانه ها را خروشان کرده اند. منطقه در فصل تابستان سرسبز است و آب و هوای منطقه معتدل می باشد. امّا با این حال در ارتفاعات همچنان هوا بسیار سرد است، بنابراین اگر قصد صعود دارید لباس گرم را فراموش نکنید.

کوه کوچسار تنها یکی از کوه های کردستان می باشد. این کوه که محیط مناسبی برای تفریح های خانوادگی و دوستانه است، یکی از جاذبه های گردشگری کردستان می باشد و هر ساله میزبان تعداد زیادی از گردشگران و علاقه مندان به کوهنوردی است. نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند تا از این کوه زیبا دیدن کنید و از آب و هوای تمیز و تازه کوهستان استفاده لذت ببرید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید