پارک جنگلی یاسوج

14372 ۱۳۹۶/۰۴/۰۱
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

از نظر تاریخی، اطلاعات دقیقی در مورد پارک جنگلی یاسوج در دست نیست. اما سال هاست که این منطقه، مکانی توریستی و زیبا برای گذراندن اوقات فراغت مردم و گردشگران می باشد. همچنین هدف اصلی و طرح اولیه این پارک برای حفظ منابع طبیعی و جلوگیری از تصرف افراد سودجو توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگلویه و بویراحمد ارائه شده بود.

استان کهگیلویه و بویراحمد، استانی بسیار زیبا واقع در جنوب غربی ایران است که جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیاری در آن قرار گرفته اند و مرکز آن یاسوج، از این حیث بسیار غنی می باشد.

پارک جنگلی یاسوج یکی از این جاذبه های طبیعیست که در میان مردم بومی، بسیار محبوب است و بسیاری از آنها برای گردش و خوش گذرانی به این منطقه زیبا می روند. این پارک در هر چهار فصل جذاب و دیدنی است و با مساحت 80 هکتاری خود یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری یاسوج به شمار می آید.

امکان ندارد که به شهر توریستی یاسوج سفر نمایید و از این پارک جنگلی دیدن نکنید، زیرا از نظر زیبایی حرف های بسیاری برای گفتن دارد و توجه مسافران و توریست ها را به خود جلب می نماید.

پارک جنگلی شهر یاسوج، بزرگترین پارک جنگلی جنوب کشور است و زیست بوم گیاهی آن شامل درختان ارزن، کیکم، بنه، زالزالک، بلوط و بادام کوهی می باشد. درختان و فضای سبز این پارک، در فصل بهار، به خصوص اوایل آن، زیبایی بسیار چشم نوازی به آن می بخشند و آنرا دیدنی می کنند.

نکته ای که در مورد این پارک جنگلی در یاسوج وجود دارد این است که به مانند بسیاری از جاذبه های طبیعی و تاریخی کشورمان، این پارک نیز نیازمند توجهات بیشتر به جهت حفظ و حتی نوسازی بافت تفریحی می باشد آن هم به گونه ای که به طبیعت آن صدمه ای وارد نشود زیرا این مروارید زیبا از چشم نوازترین جاذبه های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد است که در یاسوج واقع شده است. 

در این پارک آلاچیق هایی برای عرضه صنایع دستی نیز بنا شده اند که دوست داران صنایع دستی یاسوج، می توانند از آنها خرید و سوغات یاسوج را به عنوان هدیه برای عزیزان خود تهیه نمایند.

نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند اگر یاسوج مقصد سفر خود انتخاب کردید، حتماً ساعاتی را در این پارک جنگلی زیبا بگذرانید و از آب و هوای آن و طبیعتش لذت ببرید.

در ذیل دیگر تصاویر پارک جنگلی یاسوج را مشاهده می کنید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید