طاق پیروزی پاریس

8118 ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

طاق پیروزی کجاست؟

طاق نصرت یا طاق پیروزی یکی از باشکوه ترین بناهای پاریس و یکی از جاذبه های تاریخی فرانسه محسوب میشود که در انتهای خیابان شانزه لیزه واقع شده است. ناپلئون بناپارت در سال 1806 دستور ساخت این بنا را داد اما تکمیل ساخت طاق بسیار طولانی شد و سرانجام در سال 1836 ساخت آن به اتمام رسید و متاسفانه ناپلئون از دنیا رفت و نتوانست اتمام آن چه را که دستورش را داده بود ببیند. اما هنگامی که می خواستند او را به خاک بسپارند، جسدش را از زیر طاقه عبور دادند. 

عکس طاق پیروزی پاریس

طاق پیروزی پاریس به افتخار ارتش بزرگ فرانسه احداث گردید و دلیل آن هم پیروزی در یکی از جنگ های مهم آسترلیتز در سال 1895 بود که پس از آن ناپلئون به عنوان یاد بودی باشکوه این طاقه را ساخت. طراحی معماری این طاق الهام گرفته شده از سبک معماری طاق تیتوس در رم است.

بر روی دیواره های طاق پیروزی در پاریس اسم 600 نفر از مهم ترین افراد ارتش بزرگ فرانسه و همچنین ژنرال های فرانسوی هک شده که در دوره جنگ های ناپلئون و انقلاب بزرگ فرانسخ حضور پر رنگی داشته اند. بر قسمت های دیگر این دیواره فهرستی از تاریخ تمامی جنگ هایی که فرانسه در آنان پیروز شده نیز نوشته شده است که رهبری اکثر شان با ناپلئون بوده است.

برای رفتن به طاق نصرت پاریس باید به انتهای خیابان معروف شانزه لیزه بروید سپس به طاق پیروزی خواهید رسید که درست در وسط خیابان واقع شده است. برای اینکه طاق پیروزی در شهر پاریس را از نزدیک تر ببینید باید از پله ها عبور کنید و داخل یک تونل شوید که شما را مستقیم به پای طاقه ها می رساند.

به شما توصیه می کنیم برای دیدن طاق به هیچ وجه از خیابان عبور نکنید، زیرا عبور و مرور 12 خیابان مهم به خیابان شاردول منتهی می شود و سرعت ماشین ها همیشه زیاد است. همچنین در اکثر مواقع خیابان پر از اتوموبیل و شلوغی و همهمه است.

شما می توانید برای دسترسی به مسیر خیابان شانزه لیزه سوار بر مترو شوید و در ایستگاه شارل دو گل اتوال پیاده شوید. شما حتی اگر قصد بازدید از طاق نصرت پیروزی پاریس را نداشته باشید بدون شک با آن برخورد خواهید کرد چراکه، این طاقه در انتهای یکی از خیابان های اصلی پاریس قرار دارد.

زمانیکه از این طاق بازدید می کنید، می توانید در کنارش قدم بزنید و اسامی هک شده را از نزدیک مشاهده نمایید. اگر به عکاسی علاقه مند هستید، پس طاق نصرت یک سوژه ناب برای عکاسی و عکس های یادگاری است. همچنین می توانید با پرداخت مبلغی وارد داخل طاق شوید و پس از عبور از 284 پله ای که در آن وجود دارد به بالای طاق نصرت برسید.

البته برای کسانی که بالا رفتن از پله ها برای شان سخت است، آسانسور هم وجود دارد اما بالا رفتن از پله ها لذتی دیگر دارد. در یکی از اتاق های طاق دوربین های مخصوصی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید پایین را تماشا کنید.

چشم انداز طاق پیروزی پاریس، از ارتفاع بسیار بی نظیر است به گونه ای که در هر طرف یک منظره زیبا وجود دارد. اگر به ضلع جنوبی نگاهی بیندازید می توانید برج ایفل را تماشا کنید و اگر به ضلع شمالی نگاه کنید می توانید کلیسای سکره کور را با تمام شکوه و عظمتش ببینید. همچنین در انتهای خیابان شانزه لیزه هم برج های دوقولوی نوتردام قرار دارند.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید