برج ایفل پاریس

9317 2019/08/12
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

برج ایفل کجاست؟

بدون شک هرکسی برج ایفل را می شناسد چراکه یکی از زیباترین و معروف ترین برج های تاریخی در جهان است. برج ایفل در پاریس در نزدیکی رود سن واقع شده است. گردشگران زیادی از سرتاسر جهان برای بازدید از ایفل به پاریس سفر می کنند چراکه این برج نه تنها یکی از محبوب ترین جاذبه های شهر پاریس است بلکه نماد این شهر است. تاریخچه برج ایفل پاریس به سال 1887 بر میگردد که ساختش شروع شد و در سال 1889 به پایان رسید.

عکس برج ایفل پاریس

وزن برج ایفل چیزی حدود 7300 الی 10000 تن است و از 18038 قطعه ساخته شده و تمامی این قطعات با 2.5 میلیون پیچ و مهره به یکدیگر وصل شده اند. شاید برای تان این سوال پیش آمده باشد که ساختن این برج فلزی به چه دلیلی بوده است؟ ایفل درواقع با هدف یک نماد و یا بنای یاد بود برای 100 امین سالگرد پیروزی انقلاب فرانسه ساخته شد.

علت نام گذاری برج ایفل، الکساندر گوستاو ایفل یکی از نوابق در عرصه مهندسی و معماری در فرانسه است و این بنای معروف به دست او طراحی و ساخت شده است.

همانطور که گفته شد جنس ایفل از فلز است و به همین منظور هر هفت سال یکبار برای جلوگیری از زنگ زدگی آن را رنگ می کنند که میزان رنگ استفاده شده 50 تن است. البته رنگ های مورد استفاده در هر دوره تغییر می کند و در حال حاضر رنگ ایفل تقریبا قهوه ای است.

برج ایفل پاریس دارای سه سکوی بلند است که در هر کدام کافه ها، رستوران ها، مغازه های هدیه و سوغاتی پیدا می شود. برای راهنمایی و بازدید از کل برج تورهای آموزشی برای سنین مختلف از کودکان خرد سال گرفته تا افراد میانسال در نظر گرفته شده است. بازدید از ایفل در کل سال برای عموم مردم آزاد است اما زمان آن در هر فصلی متفاوت است. برای مثال از ماه ژوئن تا ستامپر می توان از نیمه های شب از برج بازدید کرد.

اگر به این برج سر به فلک کشیده سری زدید به شما پیشنهاد می کنیم حتما یک شب فوق العاده را در یکی از رستوران های داخل برج ایفل تجربه کنید که البته باید بگوییم گذراندن یک شب رویایی آن هم در یکی از بهترین رستوران های پاریس هزینه های زیادی روی دست تان می گذارد چراکه قیمت غذاهای این رستوران ها بسیار گران است اما اگر توان مالی داشته باشید تجربه چنین لحظاتی خالی از لطف نیست و بسیار لذت بخش و بیاد ماندی می شود.

تماشا و بازدید از برج ایفل فرانسه تنها از داخل دیدنی و جذاب نیست، به شما پیشنهاد می کنیم که یک شب مناسب را برای بازدید از منظره زیبای ایفل بگذارنید آن هم درست در زمانی که با نور افشانی های دلربا و خیره کننده اش هر نگاهی را به خود خیره می کند. این نور افشانی هر شب وجود دارد و شما می توانید بعد از غروب آفتاب تا 1 نیمه شب به بعد شاهد آن باشید. اگر به عکاسی در کنار ایفل علاقه دارید، بهتر است به میدا تروکادورو بروید و در کنار آب نمای نزدیک به برج که نمایی فوق العاده زیبا دارد عکس های به یاد ماندنی و جذاب بگیرید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید