پارک ملی دونیانا اسپانیا

8208 ۱۳۹۸/۰۶/۱۸
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

پارک ملی دونیانا کجاست؟

پارک ملی دونیانا یکی از مناطق حفاظت شده در شهر اندلس است که در جنوب کشور اسپانیا قرار دارد. این پارک از ارزش بسیاری برخوردار است چراکه یکی از مهم ترین ذخایر طبیعی جانوری در کشور اروپا در این پارک وجود دارد. گونه های جانوری زیادی از پرندگان گرفته تا خزندگان و حتی کمیاب ترین حیوانات دنیا هم در پارک دونیانا زندگی می کنند. اما این منطقه محل اصلی برای زیست پرندگان است.

عکس پارک ملی دونیانا اسپانیا

پارک ملی دونیانا اسپانیا به دلیل موقعیت جغرافیایی منحصر به فردش، شهرت خاصی در کل جهان پیدا کرده است. پارک دونیانا در گذشته یکی از جایگاه های اختصاصی شکار برای خاندان سلطنتی اسپانیا بوده است. تا سال 1960 هیچ یک از مسئولین توجه خاصی به قضیه حفاظت از حیوانات این منطقه نداشتند و این وضعیت تا جایی ادامه داشت که سرانجام کارشناسان با بررسی دقیق تشخیص دادند که برخی از گونه های وحشی این منطقه در حال انقراض هستند و از اینجا بود که آن را به پارک ملی و منطقه حفاظت شده تبدیل کردند.

این پارک در سال 1969 به صورت رسمی بازگشایی شد و پس از آن بسیار توسعه یافت. اکنون منطقه پارک دونیانا اسپانیا بیش از 100000 هکتار مساحت داشته و جز یکی از با ارزش ترین گنجینه های محیط زیست اسپانیا محسوب می شود.

پارک ملی دونیانا یکی از جاذبه های گردشگری اسپانیا است که از لحاظ زیست محیطی دارای تنوع بسیار زیادی می باشد و حیوانات متنوع و مختلفی را در خود جای داده است. تا کنون 125 نوع پرنده شناخته شده اند که در این پارک زندگی می کنند و علاوه بر این گونه های مختلف مهاجر هم به صورت موقت در این پارک زندگی می کنند.

7 گونه خزنده، 8 گونه ماهی و 9 گونه از دو زیستان در این پارک زیست می کنند و همچنین 28 نوع مختف در پستانداران هم وجود دارند که خطر انقراض برای برخی از آنان وجود دارد. دیگر حیواناتی مانند میمون پوزه دراز و سیاهگوش هم در خطر انقراض قرار گرفته اند. از دیگر حیواناتی که در این پارک زندگی می کنند می توانیم به سمور دریایی، خرگوش، گورکن، روباه، شغال اشاره کنیم.

اگرشماهم به طبیعت گردی و دیدن پرنده ها و حیوانات علاقه دارید، پس بازدید از این پارک زیبا خالی از لطف نیست. به شما توصیه می کنیم پیش از اینکه به این منطقه سفر کنید، ابتدا اطلاعات کافی در مورد آب و هوای آن به دست آورید. منطقه ای که پارک دونیانا در آن واقع شده است، آب و هوایی مدیترانه ای دارد. یعنی تابستان هایش بسیار خشک و زمستان هایش هم مربوط و معتدل است.

بهترین زمان سفر به پارک ملی دونیانا، ماه های ژانویه و نوامبر است که هوا بسیار مرطوب است و مرداب های پارک پر از پرندگانی همچون غاز و اردک است. اگر در فصل بهار به آن جا بروید، می توانید شاهد ده ها گونه پرنده مهاجر مختلف باشید که از مناطق گرمسیر آفریقایی به خانه بازگشته اند.

این ذخیره گاه ملی در سال 1969 به عنوان یکی از مهم ترین ذخیره گاه های طبیعی تحت حمایت صندوق جهانی طبیعت و دولت اسپانیا قرار گرفته و محافظت می شود.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید