موزه سلطنتی انتاریو تورنتو کانادا

12620 ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 5]

موزه سلطنتی انتاریو تورنتو کانادا کجاست؟

کشور کانادا با جاذبه های گردشگری فراوانی که در خود جای داده است، از جمله کشورهای موفق در جذب توریست می باشد. در این کشور موزه های زیادی یافت می شود که موزه سلطنتی انتاریو تورنتو کانادا که با نام موزه رویال انتاریو نیز شناخته می شود، بزرگ ترین و جامع ترین آنها می باشد. این موزه زیبا در سال 1912 توسط دو شخص به نام های چارلز تریک (جهانگرد و باستان شناس) و واکر (تاجر و بانکدار) ساخته شد. در این موزه به دلیل علاقه شدید موسسان آن بر جهان طبیعی، مجموعا 6 میلیون شیء ارزشمند فرهنگی و طبیعی نگهداری می شود.

از زمان ساخت این موزه تا سال 1982 بازسازی های زیادی در پلان موزه سلطنتی انتاریو انجام شد و در طی این مدت چندین بخش مهم همچون یک مرکز موزه 9 طبقه و گالری 6 طبقه به آن اضافه گردید. همچنین معماری موزه سلطنتی انتاریو با گذشت زمان دستخوش تغییرات زیادی شد و به شکل امروزی در آمد. علاوه بر این در موزه ی سلطنتی انتاریو مجموعه های وسیعی مربوط به تنوع زیستی، علوم زمین شناسی، انسان شناسی و تمدن های شرق و غرب وجود دارد. علاوه بر این، این موزه دارای بزرگ ترین مجموعه فسیل های خزندگان، پرندگان و پستانداران کانادا و همچنین مجموعه ای وسیع از مواد معدنی و سنگ های گرانبها می باشد.

همچنین در این موزه، مجموعه مخصوص فسیل دایناسورها وجود دارد که از شهرت جهانی برخوردار است. در این مجموعه فسیل هایی از شیل برگرس بریتیش کلمبیا که از مهم ترین فسیل های جهان می باشند، نگهداری می شوند. علاوه بر بخش خاورمیانه موزه سلطنتی انتاریو در کانادا، مجموعه هایی از هنر ایرانیان وجود دارد. در این بخش آثاری همچون نشان های هخامنشیان، نقاشی های دوره قاجار و ظروف سفالی که بیشتر آنها مربوط به شهرهای کاشان و کرمان هستند، یافت می شود. علاوه بر این کتابی با نام سفال های ایرانی با همکاری این موزه در سال 2013 با زبان انگلیسی به چاپ رسید.

عکس های موزه سلطنتی انتاریو

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید