بنگله بستکی بندرعباسی

11188 2019/03/25
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

خانه بستکی بندرعباسی یکی از جاذبه های تاریخی دوران قاجار می باشد.

بندر لنگه کجاست؟

یکی از شهرهای پر اهمیت و زیبای استان هرمزگان در جنوب ایران بندر لنگه است که در مرکز شهرستان بندرلنگه قرار گرفته و جزو یکی از برجسته ترین بندرهای کشور محسوب می شود.

حد فاصل بین بندر لنگه و بندر عباس 192 کیلومتر و فاصله آن تا بوشهر 420 کیلومتر، تا شهر بستک 170 کیلومتر و تا شهر لار 280 کیلومتر می باشد. آب و هوای این بندر مثل دیگر شهرهای ساحلی شرجی و گرم است. از زمان های قدیم تاکنون بندر لنگه از طریق هوایی به تهران، شیراز و بندر عباس متصل بوده است.

بستکی بندر لنگه کجاست؟

یکی از منطقه های تماشایی استان هرمزگان در جنوب کشور بنگله بستکی است که در مرکز شهرستان بندر لنگه قرار دارد. خانه بستکی بندرلنگه بنا به خاسته شادروان سطوت الممالک ساخته شده و پس از فوت آن محمد شریف بستکی آن را خریداری کرد.

بستکی بندرعباسی که جزو یکی از عمارت های دوره قاجاریه می باشد خصوصیات معماری قابل توجهی را دارا است، از جمله تزئینات معروف آن شامل منبت کاری و گچ بری می باشد. 

با عرض تاسف این بنای تاریخی در اثر بی توجهی در حال نابودی می باشد و سقف همه اتاق های آن به طور کامل خراب شده و احتمالا اتاق ها و دیوار های آن نیز به زودی تخریب شود.

عمارت بستکی جز یکی از آثار باستانی شهر بندر لنگه محسوب می شود و در لیست آثار ملی ثبت شده است. خانه بستکی بندرعباسی یکی از جاذبه های گردشگری هرمزگان است که در تاریخ 3 اسفند ماه، سال 1377 با شماره ثبت 2234 به فهرست آثار ملی ایران اضافه شده است.

آدرس بنگله بستکی: استان هرمزگان، شهرستان بندر لنگه، بخش مرکزی

عکس بنگله بستکی بندرعباسی

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید