جاذبه های گردشگری ایرلند

13075 ۱۳۹۶/۱۰/۲۸
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 11 امتیاز : 5]

کشور ایرلند که با نام رسمی جمهوری ایرلند شناخته می شود، کشوری است در شمال شرقی اروپا و بخش اعظم مساحت جزیره ایرلند را به خود اختصاص داده است. این کشور را ایرلند جنوبی نیز می نامند تا با کشور ایرلند شمالی اشتباه گرفته نشود. کشور ایرلند یکی از اعضای اتحادیه اروپا می باشد و جزیره ایرلند سومین جزیره بزرگ اروپا به شمار می رود.

در گذشته جزیره ایرلند پوشیده از جنگل های انبوه بوده. اما امروزه با پیشرفت شهرنشینی و رشد جمعیت چیز زیادی از آن جنگل های انبوه باقی نمانده است. نژاد مردم ایرلند از نژاد کلت ها می باشد. پیشنه کلتی مردم ایرلند در کنار زبان ایرلندی در فرهنگ و ادبیات مردم این کشور تاثیر چشمگیری داشته است. تعدادی از بهترین نویسندگان معاصر از جمله اسکار وایلد، جاناتان سویفت، جرج برنارد شاو، سیموس هینی، ساموئل بکت و ویلیام باتلر ییتس ایرلندی هستند که 4 نفر آخر جایزه نوبل ادبیات را دریافت کرده اند و نقش مهمی در ادبیات ایرلند و انگلیس بازی کرده اند.

 ایرلند یک جزیره صخره ای با زمینی پست و ناهموار است. دریاچه ها و فلات های گوناگون در کشور ایرلند موقعیت خوبی را برای علاقه مندان به طبیعت پدید آورده است. کشور ایرلند آب و هوایی معتدل دارد اما میزان بارش در این کشور بسیار زیاد است و در اکثر اوقات سال آسمان این کشور ابری است. بهترین زمان برای رفتن به ایرلند شاید تابستان باشد که میزان بارش ها کمتر و هوا کمی معتدل تر است.

ایرلند شمالی تنها همسایه ایرلند می باشد که به طور قابل توجهی از همسایه جنوبی خودش کوچکتر است. پایتخت ایرلند شهر دوبلین می باشد و مردم ایرلند از دیرباز به خاطر نوشیدنی ها و خوشگذرانی مردمش معروف بوده اند. صخره های موهر، فروشگاه گینس، قلعه بلارنی، حلقه کری، قلعه بونارتی، صومعه گوتیک کایلمور و پارک ققنوس بخشی از جاذبه های توریستی پر تعداد ایرلند هستند که دیدنشان خالی از لطف نیست.

اطلاعاتی در مورد کشور ایرلند:

زبان رسمی: ایرلندی-انگلیسی

مذهب: مسیحیت

نوع حکومت: جمهوری

جمعیت: حدود 4 میلیون و 773 هزار نفر

مساحت: 70,273 کیلومتر مربع

واحد پول: یورو (EUR)

€ 0,83 = $1

پیش شماره: +353

اختلاف زمانی با ایران: سه ساعت و نیم عقب تر

ویزا: نیاز به ویزا دارد

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کشور ایرلند بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید

نظرات و دلنوشته های ثبت شده ...
  • مریم توحیدی پور

    سلام. من در قدیم چند سال ایرلند جنوبی طرفای دوبلین در دانلیری ساکن بودم. اونجا از همه لحاظ عالی و با کیفیت بود و مردم با ما ایرانی ها خوب بودن و مهربان. انگار بهشت بود اونجا. ولی متاسفانه به خاطر دلتنگی پدرم برای ایران برگشتیم به کشورمان🙄