pisa city

جاذبه های گردشگری پیزا ایتالیا

13512 ۱۳۹۵/۰۵/۲۲
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 3]

پیزا ایتالیا، شهری با برجی کج اما همیشه استوار

نام شهر پیزا بیش از آنکه تداعی کننده یک شهر باشد، تداعی کننده برجی است که خم شد اما فرو نریخت تا نام پیزا برای همیشه در ذهن ها باقی بماند. این برج از چنان شهرتی برخوردار است که دیگر کمتر کسی به فکر جاذبه های دیدنی دیگر پیزا برای مسافرت به آن است. هر چند شهر پیزا با قدمتی کهن جاذبه های گردشگری بسیار بیشتری برای ارائه به دوست داران خود دارد. شهری که پر از جاذبه های تاریخی، معماری اصیل ایتالیایی، مراکز خرید و رستوران های بومی ایتالیایی است و البته شهری که بدون دانشگاه معروفش (University of Pisa) هرگز پیزا نمی شد. دانشگاه پیزا با حدود شصت هزار دانشجو رنگ و بوی خاصی به فرهنگ و تاریخ پیزا داده است. دانشگاهی که با هشتصد سال قدمت، خود یک جاذبه توریستی به حساب می آید.

اطلاعاتی در مورد شهر پیزا ایتالیا:

جمعیت: حدود 100 هزار نفر

مساحت: 185 کیومتر مربع

کد شماره گیری: 050

چرا برویم؟

pisa-tower-tower-pizza

اگر منطقه توسکانی را برترین منطقه ایتالیا و حتی برترین منطقه جهان از نظر تعداد جاذبه گردشگری بدانیم اغراق نکرده ایم و باز هم اگر جاذبه های پیزا و خود این شهر را نگینی بر انگشتر این منطقه بنامیم تملق نکرده ایم. توسکانی به خاطر طبیعت منحصر به فرد، تاریخ بسیار کهن، فرهنگ و هنر شهرتی جهانی دارد و بخشی از این شهرت را مدیون شهر پر آوازه پیزا است. عبور رود «آرنو» حیات را بر شریان های پیزا دمیده و زیبایی های طبیعی این شهر را دو چندان کرده است. شهر پیزا از چنان قدمت تاریخی برخوردار است که دانشمندان نمی توانند زمان دقیق بنا نهاده شدن آن را با قاطعیت بگویند هرچند قدمت آن حداقل تا دوران تمدن اتروسکن (Etruscan) که به 700 سال پیش از میلاد مسیح باز می گردد تائید شده است. به پیزا شهری با قدمت تاریخ روم باستان خوش آمدید.

کی برویم؟

seasons

پیزا هوایی مدیترانه ای دارد که تابستان هایی گرم و خشک و زمستان هایی سرد را به همراه دارد. گرم ترین ماه های سال از ژوئن تا سپتامبر است که دما بین 17 تا 30 درجه سانتی گراد متغیر است. اگز قصد مسافرت به پیزا را در بین ماه های سپتامبر تا دسامبر دارید، بردن بارانی و چتر را فراموش نکنید چرا که در این زمان پیزا نسبتا بارانی است. بهترین زمان برای سفر به پیزا در بهار است که هوا بسیار دلنشین و مطبوع است. هر چند از نظر جاذبه گردشگری بهترین ماه سفر به پیزا ژوئن است که چندین جشنواره مهم در آن بازه زمانی برگزار می شود.

جشنواره ها و رویدادها

Luminara

 1. جشنواره لومینارا (Luminara) : در این جشنواره که در 16 ژوئن برگزار می شود خیابان های شهر با شمع روشن می شود و در طول 11 شب با مراسم آتش بازی آسمان شهر را نور باران می کنند. به علاوه کنسرت های متعددی در نقاط مختلف شهر برگزار می شود و فضایی شاد را بر شهر حکم فرما می کنند. این جشنواره را می توان مهم ترین رویداد پیزا خواند.
 2. جشنواره بازی پل (Diego del Ponte) : این جشنواره که قدمت آن به سال های دور باز می گردد در آخرین یکشنبه ماه ژوئن برگزار می شود. در این جشن مردها در دو تیم بیست نفره سعی می کنند یک گاری را که روی یک پل قرار گرفته به زمین یکدیگر هل بدهند. قبل از شروع مسابقه نیز نمایش هایی به یادماندنی توسط افرادی که لباس های باستانی بر تن دارند اجرا می گردد.

دیدنی ها

برج پیزا (Tower of Pisa)

tower-of-Pisa

برج پیزا، برج ناقوس کلیسای پیزا است که در پشت کلیسای پیزا در منطقه توسکانی قرار دارد و پس از بنای کلیسا و تعمیدگاه، سومین سازه قدیمی در میدان کلیسای پیزا محسوب می شود و از برترین جاذبه های توریستی پیزا است. برج پیزا کمی پس از تمام شدن ساختش، در سال 1173 به خاطر فونداسیون ضعیفش، شروع به کج شدن به سمت جنوب شرقی کرد . ارتفاع این برج 55.86 متر است و 296 پله دارد. گفته می شود، گالیله از بالای این برج، دو گلوله توپ با وزن های متفاوت را رها کرده تا سرعت متفاوت سقوط آنها را به مردم نشان دهد.

از دیگر جاهای دیدنی شهر پیزا میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. میدان میراکولی (Piazza del Miracoli)
 2. کلیسای پیزا (Duomo Pisa)
 3. کلیسای سن پیرو (San Piero Church)
 4. تعمیدگاه پیزا (Battistero)
 5. قبرستان کامپوسانتو (Camposanto)
 6. موزه پالازابلو (PalazzoBlu)
 7. میدان کاوالیری (Piazza dei Cavalieri)
 8. موزه ملی سن متئو (National Museum of San Matteo)
 9. موزه اپرای کلیسا (Museo dell’Opera del Duomo)

خوردنی ها

Crostini di Fegato

 1. نان سیر با گوجه فرنگی (Bruschetta)
 2. جگر مرغ (Crostini di Fegato)
 3. پیتزا (Piazza)
 4. سوپ لوبیا (Bean Soup)
 5. سوپ گوجه فرنگی (Tomato Soup)
 6. پاستای پاپاردله (Pappardelle Pasta)
 7. خوراک بره (Lamb Fricassee)
 8. ویفر کالسینایا نزا (Calcinaia Nozza)

خریدنی ها

 1. مجسمه و جاکلیدی و نمادهای برج پیزا
 2. لباس
 3. نقاشی
 4. عتیقه جات
 5. لوازم ارایشی و بهداشتی
 6. لوازم موسیقی
 7. صنایع دستی
 8. روغن زیتون

مراکز خرید

carrefour

 1. میدان میراکولی (Piazza dei Miracoli)
 2. مرکز خرید پیسانووا (Pisanova)
 3. مرکز خرید برگی (Borghi)
 4. فروشگاه کرفور (Carrefour)
 5. فروشگاه سیسانلو (Cisanello)
 6. فروشگاه پم (Pam)
 7. ناحیه بواناروتی (Buonarroti)
 8. ناحیه سن مارتینو (San Martino)
 9. خیابان برگو (Borgo Stretto)

مرکز تفریحی

San rossore

 1. کرانه رود آرنو (Arno Riverside)
 2. پارک جیاردینو اسکوتو (Giardino Scotto)
 3. بندرگاه بکادارنو (Porto di Boccadarno)
 4. خیابان برگو (Borgo Stretto)
 5. پارک سن روسو (San Rossore)
 6. ناحیه ویتوریو امانوئله (Vittorio Emanuele)
 7. پارک اُرتو بتانیکو (Orto Botanico)
لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید