تور بروجن گردی

قبل از سفر به بروجن حتما این مطلب را بخوانید 19806 ۱۳۹۷/۰۹/۲۹
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
تاریخچه: بروجن یکی از قدیمی ترین شهرهای ایران می باشدکه قدمت آن به ده هزار سال قبل بر می گردد. درباره نام اولیه این شهر نظرات متفاوتی وجود دارد اما مشخص شده نام این شهر حداقل در زمان صفویه بروجنی بوده است. دلیل آن نیز وجود نام بروجنی بر روی سنگ قبر کشف شده ای از دوران مذکور می باشد.

شهر بروجن یکی از شهرهای استان چ و ب می باشد که در شرقی ترین ناحیه آن و در محل تلاقی این استان با اصفهان و فارس واقع شده است. از بروجن همواره به عنوان یکی از اصلی ترین پایگاه های فرهنگی چهارمحال و بختیاری یاد می شود. از علل پیشرفت این شهر باید به دو دلیل موقعیت جغرافیایی ویژه و رشد جمعیت روز افزون از اواخر دهه های سه و چهارم قرن حاضر اشاره کرد. این دو مورد سبب شد تا بروجن دارای جایگاهی ممتاز در منطقه شود. علاوه بر آن قرارگیری در مسیر ترانزیتی خوزستان به اصفهان نیز در رشد این شهر نقش بسزایی ایفا کرده است.

بروجن گردی,تور بروجن,تور گردشگری بروجن
اطلاعاتی درباره شهر بروجن
جمعیت
57000 نفر
مساحت
2513 کیلومتر مربع
کدپیش شماره شهری
038

بهترین فصل سفر به بروجن

بروجن یکی از شهرهای کوچک استان چهارمحال و بختیاری می باشد که به دلیل ارتفاع زیاد از سطح دریا لقب بام ایران را به خود اختصاص داده است. برای بسیاری از مردم که پیگیر اخبار هستند بروجن نامی آشنا می باشد. دلیل آن نیز سرمای بیش از حد در این شهر می باشد که سبب می شود تا این شهر در اغلب اوقات به عنوان سردترین شهر ایران شناخته شود.در بروجن 122 روز یخبندان می شود. با توجه به وضعیت آب و هوایی فوق بهترین زمان برای سفر به تور بروجن گردی فصل تابستان است که وضعیت جوی معتدلی در آن برقرار می باشد. البته باز هم حتما لباس گرم با خود به همراه داشته باشید. به دلیل تعداد زیاد جاذبه های طبیعی و تاریخی دربروجن باید حداقل سه روز در این شهر اقامت داشت تا بتوان از تمام این اماکن بازدید بعمل آورد.

جاذبه های گردشگری بروجن

بروجن به عنوان مرتفع ترین شهر در مرتفع ترین استان ایران می باشد و از این جهت لقب بام بام ایران را به آن نسبت داده اند. این شهر از حیث محیط زیست حیوانی و گیاهی بسیار غنی می باشد. وجود چندین تالاب، چشمه و کوهسار های فراوان در کنار جاذبه های تاریخی کهن همگی باعث شده اند تا این شهر به یکی از مقاصد گردشگری ایده آل برای تور گردشگری بروجن تبدیل شود.

جاذبه های طبیعی بروجن

بروجن یکی از مقاصد گردشگری استان چهارمحال و بختیاری است که باب دل مسافران خسته از زندگی روزمره می باشد. اگر دنبال جایی می گردید که در آن به طبیعت دل سپرده و فارغ از استرس و خستگی زندگی روزانه، ساعاتی خوش را برای خود و خانواده رقم بزنید و انرژی تحلیل رفته را بازیابی کنید، سفر به بروجن به عنوان مقصدی ایده آل را به شما پیشنهاد می کنیم. 

 • پارک های بروجن : پارک ملت بروجن، پارک مصلی بروجرد، پارک سیاسرد، پارک قرل گریش
 • کوه های اطراف بروجن : کوه کلار، سبزه کوه، کوه هزار دره
 • غارهای اطراف بروجن : غار کهبد، غار بیکران، غار تاپو
 • آبشارهای بروجن : آبشار او اسپید، آبشار کردیکن
 • چشمه های آب بروجن : چشمه آب سفید، چشمه سیاسرد، چشمه علی بروجن، چشمه زاغی، چشمه گلوگرد، چشما مادر و دختر گندمان، هفت چشمه بلداجی،
 • تالاب های بروجن : تالاب چغاخور، تالاب گندمان، تالاب چال تر
 • سایر جاذبه های تاریخی بروجن : منطقه شکار ممنوع شمس آباد، تنگ زندان

جاذبه های تاریخی بروجن

شهر بروجن به دلیل برخورداری از تاریخ کهن، دارای آثار تاریخی و گردشگری متعددی می باشد. بیشترین تعداد آثار تاریخی در شهر بروجن متعلق به بقاع و آرامگاه هایی است که در این شهر قرار دارد. علاوه بر چندین مسجد، حمام، کلیسا و پل تاریخی نیز در این شهر به یادگار برای آیندگان باقی مانده است. لازم به ذکر است که در خانه تاریخی حفیظی های بروج موزه مردم شناسی دایر گردیده و در مجاورت پل مصلی نیز بازارچه صنایع دستی افتتاح شده است. در زیر جاذبه هایی را معرفی میکنیم که شما در تور بروجن گردی می توانید از آنها بازدید کنید.

 • مساجد تاریخی بروجن : ‌مسجد جامع نقنه، مسجد مدني و مسجد شيخ علي بروجن، ‌مسجد قلعه نو ( ابوذر ) و مسجد امام بلداجي
 • خانه های تاریخی بروجن : خانه ناصری، خانه تاریخی حفیظی ها ( موزه مردم شناسی بروجن)
 • حمام های تاریخی بروجن : حمام مکتب خانه، حمام تاریخی گندمان، حمام تاریخی بلداجی، حمام تاریخی سفید دشت
 • کلیساهای بروجن : کلیسای روستای معموره
 • پل های تاریخی بروجن : پل مصلی، پل کره بس
 • قلعه های تاریخی بروجن : قلعه تاريخي ضرغام السلطنه بختياري، قلعه شهر سفيد دشت
 • بقعه و آرامگاه های تاریخی بروجن : امامزاده حمزه علي بلداجي، امامزاده قيس و شيث روستاي امام قيس، امامزاده سلطان ابراهيم روستاي سرپير،‌ امامزادگان عسگر علي و مادر و دختر گندمان، ‌امامزاده ميرحيدرشاه

مراکز خرید بروجن

شهر بروجن بواسطه وسعت کم و جمعیت نسبتا اندک دارای مراکز خریدی محدودی می باشد. مجتمع تجاری محبوبی، برزگترین مرکز خرید بروجن است. بازارچه صنایع دستی که در کنار پل مصلی قرار گرفته دیگر بازار مورد علاقه گردشگران بروجن می باشد.

هتل های بروجن

در شهر بروجن یک هتل چهار ستاره وجود دارد که یکی از بهترین هتل های استان چهارمحال و بختیاری می باشد. این هتل که در ابتدای جاده گندمان واقع شده در سال 1394 افتتاح شد.  وجود امکانات رفاهی متعدد در این هتل شش طبقه باعث شده تا بسیاری از گردشگران اقامت در آن را گزینه مناسبی برای خود برشمرند. علاوه بر آن نزدیکی به مهمترین جاذبه های گردشگری بروجن یعنی تالاب چغاخور و تالاب گندمان و نیز منطقه نمونه گردشگری سیاسرد از دیگر دلایل این امر می باشند. دو رستوران با ظرفیت های مختلف، چایخانه سنتی، کافی شاپ، تالارهای چند منظوره و سالن کنفرانس با ظرفیت 150 نفر از شاخص ترین این امکانات می باشند.

سوغات و صنایع دستی بروجن

گز بلداجی، انواع لبنیات محلی، گلیم، گبه و قالی مهمترین سوغات در تور گردشگری بروجن می باشند. البسه محلی، گیوه دوزی، کلاه مالی، چادر دوزی و نمد نیز رایج ترین صنایع دستی بروجن هستند.

نقشه شهر بروجن

بروجن از شهرهای شش گانه استان چهار محال و بختیاری است که با وسعتی در حدود 580 کیلومتر مربع در ناحیه شرقی این استان واقع شده است. ارتفاع شهر بروجن از سطح دریا 2225 متر می باشد. بروجن از شمال به شهرستان‌ های شهرکرد و شهرضا، از مشرق به شهرستان سمیرم، از جنوب به شهرستان‌های اردل و لردگان و از مغرب به شهرستان شهرکرد منتهی می شود. گویش اغلب مردم بروجن مانند دیگر مردم استان چهارمحال و بختیاری به زبان فارسی اورجنی است. برای تهیه نقشه گردشگری بروجن می توانید از قسمت پذیرش هتل های بروجن اقدام نمایید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید