اولین نمایشگاه صنایع دستی گیلان

20271 ۱۳۹۵/۰۶/۱۷
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

عصر روز شانزدهم شهریور نخستین نمایشگاه سراسری صنایع دستی گیلان در شهر انزلی افتتاح شد.

اولین نمایشگاه ملی صنایع دستی گیلان با حضور معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، دکتر بهمن نامور مطلق و تعدادی از مسئولین استانی در محل دائمی نمایشگاه و همایش های منطقه آزاد انزلی افتتاح گردید.

anzali5

با توجه به پتانسیل گیلان و منطقه آزاد انزلی و همچنین امکانات و ظرفیت هایش، قابلیت تبدیل به یکی از قطب های بزرگ کشور در زمینه های مختلف فعالیت های اقتصادی را دارد و نمایشگاه سراسری صنایع دستی انزلی می تواند در این امر تاثیرگذار باشد.

طبق گفته مدیر کل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان، بیش از 20 هزار هنرمند و صنعتگر در کارگاه ها و یا به صورت انفرادی در حال فعالیت در این استان هستند، که در ابتدای شروع به کار دولت فعلی، تعداد کارگاه ها 50 عدد بوده ولی اکنون با حمایت های استانداری، افزایش چشمگیری داشته و به 90 کارگاه افزایش پیدا کرده است.

anzali2

معاون فرهنگی و گردشگری منطقه آزاد انزلی گفت فراهم سازی شرایط لازم برای آموزش حصیربافی، فرش باقی، گلیم بافی و دیگر رشته های هنرها و صنایع دستی برای حدود 1200 کارآموز که از موبیان منطقه هستند، یکی از کارهای سازمان منطقه آزاد انزلی می باشد.

مجید فاتحی افزود: تفاهم نامه ای بین صندوق کارآفرین امید و سازمان منطقه آزاد انزلی امضا گشته که با توجه به آن، از طریق این صندوق به هنرمندان صنایع دستی مطنقه آزاد انزلی بیشتر از 440 فقره تسهیلات داده شده است.

anzali4

فاتحی نیز اشاره ای به صادرات اولین محموله صنایع دستی این منطقه در اواخر شهریور به کشور امارات کرد و گفت در سال آینده بزرگترین پردیس گردشگری و صنایع دستی شمال کشور با اهداف تولید، عرضه محصول و آموزش، در منطقه آزاد انزلی افتتاح می شود.

anzali6

نامور مطلق، معوان صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور، تاکید بسیاری بر توجه بیشتر مسئولان کشوری به استان گیلان کرد و ثبت شدن شهر رشت به عنوان «شهر خلاق غذا» را اقدامی بزرگ خواند. 

وی افزود: صنایع دستی گیلان و هنرهای سنتی گیلان با افتتاح پردیس صنایع دستی و گردشگری احیا خواهد شد.

anzali3

در نمایشگاه سراسری صنایع دستی و گردشگری هنرمندان 31 استان کشور حضور دارند و 150 غرفه در اختیار آنان قرار گرفته است.

صنایع دستی کشور در 85 غرفه، صنایع دستی استان گیلان در 45 غرفه در اختیار دارند و 20 غرفه دیگر به فعالان حوزه صنعت گردشگری اختصاص یافته است.

لازم به است نمایشگاه سراسری صنایع دستی انزلی تا 19 شهریور برپا می باشد. و ساعت های پذیرش علاقمندان 16 الی 22 است.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید