جنگل رنگو گرگان

بازدید : 1419 بار
آبشار رنگو,آبشار رنگو گرگان,جنگل رنگو
تاریخچه : جنگل رنگو یکی از جنگل های زیبای شمال ایران است که در 15کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان قرار دارد. آبشار زیبایی در این جنگل سرسبز مشاهده می شود. اطراف رودخانه رنگو دارای هوای دلپذیر و خنک می باشد و با درختان سر به فلک کشیده پوشانده شده است.
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 7 امتیاز : 4]

آبشار رنگو گرگان از ارتفاع زیادی برخوردار نیست اما منظره جالبی را به دلیل بستر نیم دایره ای که محل ریزش اصلی و چندین محل ریزش فرعی با حجم آب قابل توجه است، بوجود آورده است. این مجموعه برای علاقه مندان به طبیعت فاقد امکانات تفرجگاهی است.

جنگل رنگو گلستان,جنگل گرگان,جنگل های شمال

دره ای با وجود ارتفاع بیش از 50 متر در ادامه مسیر رودخانه مشاهده می شود که در دو سوی آن شاخه های درختان در هم تنیده شده اند. در برخی نقاط، شیب دره به هشتاد درجه نیز می رسد. پس از پنج ساعت پیاده روی در امتداد دره و مسیر رودخانه، از فراز صخره های عظیم، آبشار رنگو دیده می شود که از فاصله ای دور، هیبت سرازیر شده و صدای مهیبش شنیده می شود.

جنگل های شمال ایران

کمپ رنگو در قبل از رسیدن به آبشار و در میان راه قرار دارد. این کمپ به منزله اقامت طبیعت گردان و کوهنوردان تعبیه شده است. برای رسیدن به آبشار رنگو می بایست از دل جنگل های پر درخت و تاریک منطقه گذشت و برای عبور آن حتما باید از یک راهنمای محلی کمک گرفت. پس از طی نمودن دو کیلومتر از روستای توشن و عبور از مسیری خاکی، رودخانه ای در میان بوته های تمشک و درختان بلند نمایان می شود که از چشمه های زلال ارتفاعات رنگو سرچشمه می گیرد.

آبشار رنگو,آبشار رنگو گرگان,جنگل رنگو

در مسیر رودخانه جاری میان جنگل، آبشارهای کوچک و بزرگی علاوه بر آبشار اصلی رنگو ایجاد شده که هرکدام جلوه خاص خود را بهره مند هستند. یک گرمابه قدیمی را در آغاز ورودی جاده جنگلی رنگو مشاهده می نماییم که سالیان سال متروک بوده و گورستانی قدیمی روستا در کمی جلوتر از آن خودنمایی می کند.
منطقه جنگلی رنگو گرگان، از شرق به منطقه ناهارخوران و از غرب به شصت کلا راه دارد.

آدرس : گلستان - شهر گرگان، النگدره
فاصله زمانی تا گرگان 24 دقیقه بدون ترافیک
فاصله مکانی تا مرکز گرگان ۱۰٫۲ کیلومتر
یک نظر در مورد مقاله “ جنگل رنگو گرگان
  1. عمادالدینی :

    سلام و عرض خسته نباشید.
    ممنونم از مطالب خوبتون در مورد جنگل رنگو
    اما برای تکمیل مطالتون عرض کنم جنگل رنگو در تقسیم بندیهای جنگلی جز حوضه جنگلی روستای سعدآباد محسوب میشود این روستا از نظر قدمت نسبت به روستای گلند فخر آباد که نسبت به سعدآباد یه روستای کاملا جدید التاسیس میباشد قدمت بسیار بیشتری دارد و همینطور نسبت به توشن هم قدیمتر میباشد. در ثانی امامزاده جنگل رنگو هم توسط اهالی روستای سعدآباد ساخته شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *