جنگل توسکستان گرگان

بازدید : 1185 بار
جاده توسکستان,جاده جنگل توسکستان,جنگل توسکستان
تاریخچه : جنگل توسکستان گرگان، در مسیر کوهستانی قله شاهکوه شاهرود قرار دارد. منطقه توسکستان، به خاطر اینکه بر دشت گرگان اشراف دارد به نام دیدگاه هم شناخته شده است. در ابتدای جنگل توسکستان نیز، روستایی به همین نام قرار گرفته است.
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]

حداقل اختلاف دما از پایین جنگل توسکستان تا منطقه جهان نما، پانزده درجه سانتی گراد است. هوای منطقه در فصل تابستان بسیار مطبوع و حتی کمی سرد می باشد.

جنگل توسکستان گلستان,روستای توسکستان,روستای توسکستان گرگان

زمانی که از شهر گرگان به سمت مشهد حرکت کنید پس از گذشت از روستای جلین، راهی را مشاهده می کنید که بعد از عبور از زمین های کشاورزی به روستای توسکستان منتهی می شود.

جنگل توسکستان، در میان دو رشته کوه واقع شده که از میانش رودخانه ای پرآب می گذرد. هرچه به سمت بالای جنگل برویم، درختان تنک تر می شوند. زمانی که به جهان نما می رسید، تغییر چشمگیری را در پوشش گیاهی مشاهده می نماییم به طوریکه درختان توسکا به تدریج جای خود را به درختان ارس می دهند.

مسیر جاده توسکستان

از روستای توسکستان جنگل شروع شده و پس از عبور از آبشار، پیچ های مسیر تند می شود که باید نهایت احتیاط را نمود. این سربالایی پس از عبور از حدود ۱۵-۱۶ پیچ به پایان می رسد و به بام استان گلستان یعنی منطقه جهان نما وارد می شویم، منطقه ای باز با پوشش گیاهی متفاوت از جنگل توسکستان، در این منطقه در دو سوی جاده درختان ارس خودنمایی می کنند. هنگام ورود به این منطقه ابرها را در زیر پای خود می بینید.

آدرس : گلستان - شهر گرگان، منطقه قله شاهکوه شاهرود
فاصله زمانی تا گرگان 38 دقیقه بدون ترافیک
فاصله مکانی تا مرکز گرگان ۳۶٫۳ کیلومتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *