051-36040039
milad-tower6

برج میلاد تهران

4763 ۱۳۹۴/۱۲/۲۵
[تعداد: 4    میانگین: 5/5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

بلندترین آسمان خراش ایران برج میلاد تهران است. این برج به عنوان ششمین برج مخابراتی بلند در جهان مطرح می باشد.

برج میلاد، در شمال غربی شهر تهران و در میان تپه ای به مساحت حدودی 14 هکتار قرار گرفته است. این بنای چند منظوره به دلیل ارتفاع بلند و نمای متفاوتش تقریبا از همه جای شهر تهران پیداست. این برج زیبا به عنوان یکی از نمادهای پایتخت محسوب شده است.

برج میلاد دارای ارتفاع 435 متر می باشد. آنچه درباره برج میلاد تهران گفت اینست که این برج پس از برج های توکیو اسکای تری ژاپن، گوانگژو و سیجسین گوانگژو چین، سی‌ان تورنتو کانادا، مسکو و  اورینتال شانگ های چین  مقام ششم  برج های مخابراتی جهان را به خود اختصاص داده است.

برج میلاد,برج میلاد تهران ایران,برج میلاد تهران بازدید

قسمت های اصلی برج میلاد تهران عبارتند از : شالوده، لابی، بدنه اصلی برج، سازه راس و دکل.

هدف از  تاسیس مرکز ارتباطات بین المللی تهران در برج میلاد رفع نیازهای بخش مخابراتی و تلویزیونی بوده که شامل برج مخابراتی - تلویزیونی، مرکز همایش های بین المللی، هتل بین المللی و مرکز تجارت جهانی می باشند.

برج میلاد برای گسترش شبکه دسترسی بی سیم به اطلاعات، زیر ساخت بهینه سیستم های جدید تلویزیونی دیجیتال، پوشش و بستر سازی بهینه برای رادیو تلویزیونی، کاربردهای هواشناسی و  ایجاد جاذبه و فضاهای چند منظوره مورد استفاده قرار گرفته است.

تاریخچه برج میلاد,درباره برج میلاد,رستوران گردان برج میلاد

پایه اصلی سازه برج از بتن آرمه ساخته شده است. در سه طرف ساختمان برج 6 آسانسور شیشه ای تعبیه شده که با سرعت متوسط 7 متر بر ثانیه افراد را به بالای برج منتقل می نماید.

به منظور نصب آنتن های مخابراتی و تلویزیونی ساخت دکل آنتنی با بیش از 120 متر ارتفاع در آینده پیش بینی شده است.

سالن کنسرت برج میلاد,عکس برج میلاد تهران

رستوران گردانی در برج میلاد تهران برای بازدیدکنندگان ساخته شده که بزرگ ترین رستوران گردان جهان می باشد. بخش متحرک رستوران در هر ساعت 360 درجه چرخش داشته تا امکان تماشای تهران برای بازدیدکنندگان در تمام سو فراهم شود.

هم چنین در برج میلاد تهران،سالنی برای همایش ها و کنسرت ها در نظر گرفته شده است.

برج میلاد,برج میلاد تهران ایران,برج میلاد تهران بازدید

از نظر راه های دسترسی و حمل و نقل، برج میلاد دارای شرایط بسیار مطلوب و استثنایی است. این مجموعه در میان چهار بزرگراه اصلی تهران یعنی بزرگراه های همت، چمران، حکیم و شیخ فضل الله نوری قرار دارد، همچنین خط اختصاصی از یکی از ایستگاه های مترو و تدارک امکانات حمل و نقل هوایی برای ارتباط سریع با فرودگاه نیز برای آن پیش بینی شده است.

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند