مسجد جمیرا دبی

7740 ۱۳۹۸/۰۷/۰۸
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

مسجد جمیرا کجاست؟

یکی از مهم ترین مساجد دبی، مسجد جمیرا است. این مسجد به دلیل شهرتی که دارد، به عنوان نماد مهم این شهر هم مشهور است. در این عبادتگاه تاریخی از تمامی ادیان مختلف استقبال می شود و هیچ محدودیتی برای ورود بازدید کنندگان وجود ندارد. این در حالی است که در اکثر کشورهای اسلامی حتی امارات هم، ورود افرادی با ادیان مختلف غیر مجاز است و به ندرت به کسی اجازه ورود می دهند، اما در مسجد جمیرا همیشه بر روی تمامی ادیان مختلف باز است.

عکس مسجد جمیرا

مسجد جمیرا دبی در منطقه ای به نام جمیرا واقع شده و یکی از لوکس ترین سواحل مسکونی در دبی است، به همین خاطر سالانه گردشگران زیادی به این منطقه ساحلی سفر می کنند. مسجد جمیرا یک مکان مقدس و مهم در کل کشور امارات است و به خاطر آوازه و شهرتش همیشه جز اصلی ترین مکان ها برای فیلم برداری و عکاسی می باشد. یادتان باشد که عکاسی در داخل ساختمان مسجد غیر مجاز است  اگر قصد این کار را دارید، حتما باید بیرون از ساختمان و در محوطه ای که فقط معماری مسجد مشخص است عکاسی کنید.

مسجد جمیرا دبی که یکی از قدیمی ترین عبادتگاه های دبی است در سال 1976 ساخته شده و ظرفیت آن حدود 1300 نفر است. مسجد جمیرا از لحاظ ظاهری و معماری سبکی بی نظیر دارد و قدمت آن به دوران حکومت فاطمیان هم می رسد. البته مسجدهای دیگری هم در شهر دبی وجود دارد که می توانید از آن ها دیدن نمایید اما به شما این اطمینان ها خواهیم داد که هیچکدام از لحاظ معنوی به پای مسجد جمیرا نخواهد رسید.

سبک معماری مسجد جمیرا، الهام گرفته شده از معماری دوران خلافت فاطمیان است. البته این سبک تلفیقی از معماری کشورهای دیگر هم می باشد خصوصا کشورهای غربی و شرقی، زیرا در آن سبک هایی مانند معماری بیزانسی، قبطی، باستانی و آفریقای شمالی هم وجود دارد.

در گذشته پادشاهان رقابت تنگاتنگی با فرمانروایان دیگر حکومت ها مانند عباسی و بیزانس داشته اند به همین دلیل همگی تاکید بر این داشتند که کاخ ها و ساختمان های مهم شان بسیار لوکس و با شکوه ساخته شود، مسجد جمیرا هم یکی از همین بناهای مهم است.

بنا مسجد جمیرا دبی به شکل مربعی ساخته شده، زیرا این سبک از معماری یکی از مهم ترین سبک ها در ساخت بناهای دوره فاطمیان بوده است. در گذشته شاهان علاقه زیادی به منبرهای پر زرق و برق داشته اند به همین دلیل منبر این مسجد هم بسیار با شکوه و زیبا ساخته شده است.

برای دسترسی به مسجد جمیرا در دبی می توانید از راه های مختلفی اقدام نمایید. مثلا به تورهای مسافرتی مراجعه کنید و با همراهی آنان نه تنها از مسجد جمیرا بلکه از تمام جاذبه های گردشگری دبی دیدن کنید. برای بازدید از این بنا نیازی به تهیه بلیط و یا رزرو تور نیست اما برای ورود به آن باید 20 درهم بپردازید. اگر هم مایل باشید می توانید خودتان و با استفاده از وسایل نقلیه عمومی به سمت این مسجد تاریخی بروید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید