جنگل مشه اردبیل

21700 ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

جنگل مشه کجاست؟

جنگل مشه در 25 کیلومتری اردبیل قرار دارد و یکی از پر جاذبه ترین مناطق این شهر به شمار می آید. برای دسترسی به مسیر این منطقه می توانید از شهر نمین عبور کنید.

آب و هوای جنگل مشه سویی اردبیل بسیار معتدل است. در این منطقه یک محدوده برای تفریح و گشت و گذار گردشگران تعیین شده که در آن امکانات رفاهی بسیاری وجود دارد که برخی از آنها عبارت اند از: استخر آب گرم و پیست اسکی و کلبه های چوبی و زیبا برای اقامت که تمامی این امکانات به همت مردی به نام عمو فرج در این جنگل سرسبز برای گردشگران آماده شده است.

در داخل جنگل مشه اردبیل این جنگل سرسبز و زیبا چشمه آبگرم مشه سویی نیز قرار گرفته است. یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری در جنگل مشه، آب تنی در چشمه های آب گرم مشه سویی است که دارای خواص درمانی هم هستند. درواقع وجود این چشمه های آب معدنی و خروشان باعث شده تا سالانه گردشگران زیادی برای استفاده از آن به جنگل مشه بیایند.

از دیگر زیبایی های جنگل مشه در استان اردبیل می توانیم به وجود گونه های مختلف جانوری مانند گرگ، روباه، خوک وحشی، کفتار، خرگوش، خرس قهوه ای، گوزن و پرندگانی همچون عقاب طلایی، بلدرچین، هدهد، قرقاول، کبک، چکاوک، کلاغ ابلق و… را می توان نام برد. جنگل مشه در اردبیل یکی از محبوب ترین تفرجگاه های بسیار دلپذیر برای ساکنین این منطقه است.

از دیگر جاذبه های طبیعی جنگل مشه گردنه حیران است که در نزدیکی آن قرار گرفته است که بدون شک با دیدن طبیعت بکر و دست نخورده اش به وجد خواهید آمد. تفرجگاه جنگل مشه در تمام فصل ها مناسب گردشگری است. همچنین اگر به اسکی علاقه مند هستید، پیست اسکی در این منطقه یک گزینه بسیار مناسب برای شماست. پیست اسکی جنگل مشه 4 فصل باز است ومی توانید در هر فصلی از آن لذت ببرید.

شما همراهان نشاط آوران میتوانید با رفتن به تور اردبیل گردی از این جنگل مشه اردبیل که یکی از جاذبه های طبیعی اردبیل می باشد دیدن کنید.

آدرس جنگل مشه : ۲۵ کیلومتری شهرستان اردبیل و ۱۰ کیلومتری جنوب شهر نمین

عکس های جنگل مشه اردبیل

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید