آبشار تزرج هرمزگان

18127 ۱۳۹۶/۰۳/۰۴
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 6 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

از تاریخچه آبشار تزرج اطلاعات دقیقی در دسترس نیست. این آبشار سال هاست که در میان نخلستان های زیبای روستای تزرج به جذب گردشگر می پردازد.

استان هرمزگان با اقلیم خاص و کم نظیرش و وجود دیدنی های طبیعی و تاریخی بسیار، از ارزش بالایی در حوزه گردشگری برخوردار است. در این مقاله به معرفی آبشار تزرج حاجی آباد هرمزگان می پردازیم که از اصلی ترین جاذبه های گردشگری هرمزگان به حساب می آید.

شهرستان حاجی آباد به دلیل اینکه در منطقه ای ییلاقی قرار گرفته است، از نظر مناظر طبیعی در استان هرمزگان زبانزد می باشد. آبشار تزرج در هرمزگان نیز در منطقه ای کوهستانی و در میان نخلستان ها، فضایی زیبا، سرسبز و خوش آب و هوا را به ارمغان آورده است و هر گردشگری که به تماشای آن می رود، با احساس رضایت بسیار آن را ترک می کند.

برای بازدید از آبشار روستای تزرج، بعد از طی مسیری 17 کیلومتری از شهرستان حاجی آباد به بندرعباس، باید وارد جاده ای فرعی بشوید و در مسیر رودخانه حاجی آباد 10 کیلومتری پیش بروید، پس از رسیدن به دوراهی تزرج و به سمت راست رفته و بعد از پیمودن ده کیلومتر، به روستای زیبای تزرج خواهید رسید. در آنجا با مردم خونگرم روستا مواجه می شوید که پذیرای گردشگران بسیاری بوده و هستند و به خوبی شما را راهنمایی می کنند.

رودخانه و آبشار تزرج فصلی هستند و سرسبزی خاص و منحصربه فردی به این منطقه داده اند. شما به راحتی با وسیله نقلیه خود می توانید به کنار آبشار بروید. و پس از پیمودن مسیر پلکانی سبز رنگ به بالای آبشار برسید. وقتی به بالای آبشار می رسید منظره ای خیره کننده از کوهپایه های پر دار و درخت را نظاره خواهید کرد که شامل درختان نخل، صدر، انجیر و حتی کُنار است. همچنین در کنار آبشار آسیاب آبی قدیمی را مشاهده می کنید که نشان از تاریخچه روستا و این آبشار می باشند و شهرت بسیاری دارند.

در نزدیکی آبشار تزرج که از معدود آبشارهای جنوبی ایران است و از ارتفاعات روستا سرازیر می شود، چشمه آبگرمی نیز وجود دارد که می تواند سفر گردشگری و روز خوب شما تکمیل کند.

پیشنهاد نشاط آوران به شما این است که در سفر بعدی خود به سمت بندرعباس، از کنار تابلوی روستای تزرج به سادگی عبور نکنید، و ساعاتی را در این روستای زیبا بگذرانید و دیدنی هایش را نظاره کنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید

نظرات و دلنوشته های ثبت شده ...
  • امنه

    سلام خیلی خوشحالم که دومین سایت شمارو هم پیدا کردم استاد
    بالاخره اسمشو گفتین
    من عاشق گزدشگری ام واز مطالب سایتتون لذت میبرم