پارک جنگلی چغاسبز ایلام

15617 2017/08/08
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

از قدمت پارک جنگلی چغاسبز اطلاعات دقیقی در دسترس نیست.

ایلام یکی از استان هایی است که جاذبه های گردشگری فراوانی دارد که از آنها نمی توان به سادگی گذر کرد.

پارک چغاسبز ایلام با مساحتی بیش از 4 هزار هکتار یکی از بزرگترین پارک های جنگلی ایران می باشد که در این شهر واقع شده است.

جالب است بدانید که در این جنگل عظیم می توان هر چیزی یافت. برای مثال انواع گونه های گیاهی نادر، پرندگان بسیار کمیاب و انواع درختان میوه را در خود جای داده است.

در پارک جنگلی چغاسبز چیزی که به فراوانی یافت می شود انبوه درختان پسته، زالزالک و بلوط می باشد. علاوه بر اینها نهال درختانی مانند گردو، بادام، ارجن، کاج و سرو و اقاقیا و … نیز کشت شده است.

پارک جنگلی چغاسبز در ایلام، دارای دره های متعددی است که بد نیست به آن ها هم سر بزنید. اگر در فصل خوبی به این منطقه سفر کرده باشید نباید تعجب کنید زیرا از درختان گردو و میوه درختان دیگر که متعدد هستند می توانید لذت ببرید.

پارک چغاسبز در ایلام، درون خود چندین روستا با مردمانی سخت کوش و بخشنده، چشمه های مختلف، مزارع بی شمار و تفریحگاه جنگلی گاوز را جای داده است.

مسئولین در دستگاه های مختلف برای این پارک اهمیت زیادی قائل هستند و همه روزه مشغول عملیات های احیایی هستند که از جمله آن ها می توان به جنگل کاری و بذرکاری اشاره کرد.

دسترسی به پارک جنگلی چغاسبز که از اصلی ترین جاذبه های گردشگری ایلام است، بسیار ساده می باشد. کافی است تا بعد از وارد شدن به ایلام وارد بزرگراه امام خمینی شوید، در آنجا تابلوهای راهنما به سادگی شما را هدایت می کنند.

ما در تیم نشاط آوران توصیه میکنیم که حتما ما بین صبح تا عصر به بازدید از این پارک بپردازید چرا که در مجاورت این جنگل عظیم، شهربازی جذاب برای کودکان و محل دائمی نمایشگاه های ایلام قرار گرفته است. پس حتما سری به آنجا بزنید و اگر خوش شانس باشید می توانید از نمایشگاه این پارک، سوغاتی های محلی ایلام را هم خریداری نمایید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید