روستای و دره اندج رود قزوین

15385 2019/03/04
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 3]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

 

روستای اندج الموت کجاست؟

یکی از دهات های زیبای کشور، روستای اندج الموت قزوین است که در ۱۷ کیلومتری شهر معلم کلایه، در مرکز تخته سنگ های بزرگ به وجود آمده است. به علت فعالیت های کوه های آتشفشانی البرز و فرسودگی های به جا مانده از وجود باد و باران بر سطح تخته سنگ های عظیم، چشم انداز هایی در یکی از معتدل ترین نواحی ایران به وجود آمده که باور نکردنی است.

جمعیت روستای اندج الموت قزوین بر اساس سرشماری سال ۹۰، برابر ۳۸ خانوار و ۱۱۰ نفر بوده است که بیشتر ساکنین آن متشکل از افراد دایمی هستند.

شغل اصلی ساکنان دایم روستای اندج الموت معمولاً مبتنی بر کشاورزی و مخصوصاً باغداری، دامداری و آبزی پروری می باشد. اکثر اهالی روستا به کارهایی مانند کشاورزی، باغداری، دامداری و پرورش زنبور و ماهی عسل مبادرت می کنند. عمده ترین فراورده زراعی روستای اندج لوبیا چیتی است که از کیفیت عالی برخوردار می باشد. در گذشته کشت برنج نیز مرسوم بود که با توجه به توسعه باغداری و تغییرات جوی امروزه کمتر به آن می پردازند.

گندم،جو و … هم برای تغذیه دام و طیور کشت میکنند اما میزان کشت آن نسبت به سالهای قبل که اهالی مجبور به تامین آرد خود بودند به شدت افت داشته است. نان روستا توسط خانم ها در تنور های سنتی که در هر خانه مشاهده میشود پخته خواهد شد که هنگام پخت نان در منازل بوی نان تازه تا چند محله آن طرفتر به مشام میرسید.

دره اندج رود کجاست؟

یکی از قشنگ ترین و باطراوت ترین منطقه در ناحیه رودبار روستای اندج در قزوین، دره اندج رود می باشد که آغاز آن بلندای کوه خرم ور و انتهای آن روستای شهرک است. این ناحیه با داشتن ویژگی های مربوط به زندگی بشری، داشتن غار های طبیعی و جنس کوه های آن، پیوسته گزینه مناسبی برای مستقر شدن و اقامت در تمام تاریخ بوده است.

اگرچه بودن حیوان های درنده ای که می توان آن ها را شکار کرد مثل کل، بز و خوک های درنده احتمال زندگی انسان در این ناحیه را افزایش می دهد.

در حومه ناحیه رودبارالموت شهرستان قزوین، روستای اندج قرار دارد که در 17 کیلومتری شهر معلم کلایه و 80 کیلومتری قزوین است.

به دلیل وجود داشتن گیاهان و حیوانات گوناگون در این ناحیه می توان گفت تفریح در این منطقه بسیار دلپذیر است.

برای علاقه مندان طبیعت دره اندج رود در قزوین، خیلی قشنگ و مکانی شایسته می باشد که آنها می توانند وقت خود را بدون استرس و به دور از مسائل کاری در این ناحیه زیبا و تفریحی سپری کنند.

مکان های تفریحی بی شماری مثل گلستان عظیم پرندج و ناحیه تارولات در اطراف دره اندج رود به چشم می خورد، همینطور آبگیر های مصنوعی بی شماری جهت پروراندن ماهی در امتداد این دره قشنگ وجود دارند.

روستای اندج الموت یکی از جاذبه های قزوین است که شما می توانید در تور قزوین گردی از این مکان دیدنی هم بازدید کنید.

آدرس روستای اندج الموت قزوین: استان قزوین، معلم کلایه، 17 کیلومتری شمال شرقی معلم کلایه

عکس های روستای اندج

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید