دریاچه بره سر گیلان

14050 2018/02/10
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 8 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

دریاچه بره سر، یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی استان گیلان می باشد. موقعیت این دریاچه در بین تمام دریاچه های کشور استثنایی است. اطراف دریاچه بره سر را جنگلی انبوه از درختان گوناگون احاطه کرده است. انعکاس تصویر درختان درون دریاچه منظره ای دیدنی را به وجود می آورد که آن را به ندرت در نقاط مختلف ایران می توان دید. آب دریچه بسیار زلال می باشد و تصویر درختان را به خوبی به نمایش می گذارد. این دریاچه داخل منطقه حفاظت شده سیاه رود قرار دارد و طبیعت آن مثال زدنی است.

برای دیدن این دریاچه زیبا باید به شهر بره سر در منطقه خورگام شهرستان رودبار بروید. این دریاچه در فاصله 55 کیلومتری از مرکز شهرستان رودبار قرار دارد و ارتفاع آن از سطح دریا نزدیک به 1250 متر می باشد. آب و هوای اطراف دریاچه بسیار مطبوع است و زمانی که مه اطراف دریاچه را فرا می گیرد، منظره ای بسیار دیدنی و زیبا به وجود می آید.

دریاچه بره سر به صورت طبیعی و در اثر زلزله به وجود آمده است. آب دریاچه از بارش ها و آب شدن برف کوه های اطراف و چشمه های زیرزمینی تامین می شود. در کنار دریاچه ییلاق های استیلی سرا و شینه چاک و چاک های مخشر قرار دارد که به بسیار دیدنی هستند. در اطراف دریچه می توان گیاهان متنوعی از جمله شیرین بیان، لاله کوهی، گل گاو زبان و درختانی مانند زالزالک، راش، بلوط و بید را دید. همچنین انواع گونه های جانوری در اطراف دریاچه یافت می شود که به جذابیت های آن افزوده است. داخل دریاچه نیز گونه های مختلف ماهی زندگی می کنند که می توان آنها را در آب زلال دریاچه دید.

اگر کمی خوش شانس باشید در زمان بازدید از دریاچه می توانید دامدارانی را ببینید که گله خود را برای چرا به مناطق اطراف دریاچه می آورند. مردم بره سر بسیار خوش صحبت هستند و نوشیدن چای در کنار آنها و در دل طبیعت چشم نواز گیلان، بسیار لذت بخش است. دریاچه بره سر به دریاچه ویستان بره سر نیز مشهور است و از هرکدام از اهالی منطقه آدرس آن را بپرسید به خوبی شما را راهنمایی می کنند.

نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند از این دریاچه که از جاذبه های گردشگری گیلان می باشد، در فصول بهار و تابستان دیدن کنید تا سرسبزی و زیبایی کم نظیر منطقه شما را مبهوت خودش کند. در کنار دریاچه قایق های پدالی برای کسانی که می خواهند درون آن گشتی بزنند، تعبیه شده است.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید