ییلاق آغوزحال مازندران

18279 2019/11/13
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

ییلاق آغوزحال کجاست؟

ییلاق آغوزحال یکی دیگر از مناطق ییلاقی در شمال کشورمان است که متاسفانه در مقایسه با دیگر مناطق گردشگری مازندران، کمتر شناخته شده است. اگر قصد دارید تا در فصل هایی همچون تابستان و بهار به مناطق و شهرهای شمالی سفر کنید، ییلاق آغوزحال مازندران بهترین گزینه است، چراکه دارای طبیعتی بکر و دست نخورده می باشد و محیطی دنج و آرامش بخش دارد.

عکس ییلاق آغوزحال مازندران

ییلاق آغوزحال در غرب مازندران واقع شده است و برای دسترسی به مسیر آن ابتدا باید راهی تنکابن شوید و از جنگل های دو هزار و سه هزار عبور کنید تا به یک دهستان برسید و در یک جاده خاکی که به سمت کوهستان منتهی می شود دست یابید تا به ییلاق آغوزحال برسید. اگر به دنبال ماجراجویی و تجربه هیجانات خاص هستید ییلاق آغوزحال می تواند بهترین گزینه برای یک تجربه ناب و منحصر به فرد باشد. اکثر مناطق و اراضی این ناحیه تحت حفاظت سازمان حفاظت از جنگل ها و مراتع قرار دارد.

اما همانطور که گفتیم در سفر به ییلاق آغوزحال تا دلتان بخواهد جاذبه های زیبا و فعالیت های هیجان انگیز وجود دارد که شما می توانید از تجربه آن ها بی نصیب نمانید! مانند گشت و گذار در جنگل های انبوه و سرسبز منطقه دو هزار که پوشیده از درختانی همچون چنار، هیرکانی، راش و ون است که در فصل هایی از سال بسیار زیباتر از همیشه می شوند. یک دره سرسبز در جنگل دو هزار وجود دارد که در ارتفاعات البرز قرار گرفته به همین دلیل دارای پوشش گیاهی بسیار متنوعی می باشد.

اگر به کوهنوردی علاقه داشته باشید و در این کار هم مهارت خاصی داشته باشید، می توانید تجربه کوهنوردی در کوه های آغوزحال را داشته باشید. طبیعت آغوز حال و جنگل های آن آنقدر بکر و دست نخورده است که در برخی از قسمت هایش هیچ راهی برای گذر با ماشین وجود ندارد! به طوریکه گردشگران مجبور می شوند باقی راه را پیاده بروند که البته این پیاده روی اصلا هم سخت نیست و شاید تبدیل به یکی از رویایی ترین پیاده روی های عمرشان شود.

برای دسترسی به جنگل های دو هزار از هر مسیری می توانید عبور کنید و یکی از این مسیرها که در واقع سر راست تر است، در بخش خرم آباد و در 5 کیلومتری تنکابن قرار دارد. به طور کلی اگر قصد دارید تا از خرم آباد وارد جنگل های دو هزار شوید، هر سمتی را که انتخاب کنید باید 20 الی 30 کیلومتر با ماشین رانندگی کنید تا به جنگل برسید.

سفر به ییلاق آغوزحال سفر به یک منطقه سرسبز و دنج جنگلی است. پس طبیعتا یکی از لذت بخش ترین فعالیت ها در چنین سفرهایی آن هم به چنین مناطقی تماشای مناظر طبیعی است. ییلاق آغوزحال و جنگل های اطرافش پوشیده از درختان راش و چنار و هیرکانی هستند و قطعا تماشای آن ها بسیار لذت بخش است. آب و هوای این منطقه رطوبت خاصی دارد و دارای ارتفاعات بی شماری هم می باشد به همین دلیل گیاهان عجیب و غریب  بسیاری که نمونه های آن ها را تنها می توان در موزه های تاریخی پیدا کرد، وجود دارد. ییلاق آغوزحال یکی از بکر ترین ییلاق هایی است که می توانید تعطیلات خود را در آن بگذرانید و برای اقامت هم می توانید یکی از کلبه های زیبایی که از چوب راش ساخته شده اند و در دل جنگل و روستا قرار دارد را برای چند روزی اجاره کنید.

ییلاق آغوزحال در مازندران از جاذبه های گردشگری سرسبز و دنج شمال کشور است که شما می توانید در تور ساری گردی از این مکان زیبا دیدن کرده و لذت ببرید.

آدرس ییلاق آغوزحال: مازندران، تنکابن به شیرود، خیابان شیرودی، سه راهی سلیمان آباد، ییلاق آغوزحال

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید