شهر عقدا یزد

17971 2019/07/30
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

تاریخچه شهر عقدا یزد به دوران زدشتیان مربوط میشود.

شهر عقدا کجاست؟

عقدا یکی از شهرهای استان یزد است که در شمال آن واقع شده و در بین جاده نائین به ادرکان و از زیر مجموعه های شهرستان اردکان می باشد.

عکس از شهر عقدا یزد

زمانی که نام شهر یزد به میان می آید بدون شک اولین تصور همه سوغاتی ها و خانه های زیبای کاهگلی آن است. اصلی ترین دلایلی که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است. اما تا به امروز کمتر کسی از تاریخچه شهرها و و روستاهایی که در دل آن پنهان شده سخن می گوید.

همانطور که مشخص است شهر عقدا در استان یزد هم یکی از همین شهرهای کوچک اما با تاریخی 6 هزار ساله است که خاطرات زیادی را در دل کوچه پس کوچه های خود پنهان کرده است.

تاریخچه عقدا مربوط به دوره قبل از اسلام است، یعنی آن زمان که میبدار، بیدار و عقدا سه تن از سرداران یزدگرد سوم ساسانی سه شهر ایران آباد کردند آن هم با این هدف که جو بدی که در میان مردم حاکم بود را از بین ببرند.

این سه سردار هم شهرهای عقدا میبد و بیده را برای آباد کردن انتخاب می کنند. روایت های بسیاری در مورد تاریخچه این شهر وجود دارد که هر کدام در نوع خود بسیار جالب و شنیدنی هستند.

همانطور که گفته شد شهر عقدا در یزد دارای تاریخی کهن است و از طرف دیگر جاذبه های بسیاری در آن وجود دارد. کاروانسرای رشتی، چاپارخانه، آب انبار حاج محمود، برج چاه ریگ، مسجد هلاکو، حصار خواجه نصیر طوسی و مسجد جامع عقدا از جمله جاذبه های گردشگری این شهر هستند.

همچنین مناطق حفاظت شده سیاه کوه و پارک ملی و دره انجیز جز محبوب ترین جاذبه های گردشگری عقدا به حساب می آیند.

سبک معماری و به طور کلی بافت شهر عقدا یزد شبیه به معماری خانه های یزد می باشد و با وجود کوچه پس کوچه و خانه های خشتی می تواند زندگی و آرامش را در آن حس کرد.

شهر عقدا یزد یکی از جاذبه های تاریخی این استان است که شما می توانید در تور یزد گردی از این مکان بازدید کنید.

آدرس شهر عقدا یزد: 40 کیلومتری شمال غرب اردکان، جاده یزد-تهران، شهر عقدا

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید